Listwa - pasek

sobota, 4 maja 2019

Rajd Wysp Kanaryjskich 2019: Habaj i Dymurski utrzymują pierwsze miejsce w cyklu ERC

Drugi start Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego w tym roku w Rajdowych Mistrzostwach Europy i drugie podium. Polska załoga ukończyła Rajd Wysp Kanaryjskich na trzeciej pozycji (+39,9 sek), za zwycięzcami - Lopezem i Rozadą oraz Ingramem i Whittockiem (+28,5 sek). W klasie Abarth Rally Cup na trzeciej pozycji imprezę ukończyli Dariusz Poloński i Łukasz Sitek w ich debiutanckim starcie za kierownicą Abartha 124 Rally RGT w ERC.

Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov nie zaliczą tego występu do udanych. Podczas pierwszej tegorocznej rundy ERC Rosjanie rolowali, natomiast tym razem w C3 R5 doszło do urwania przedniego zawieszenia. Do OS9, który był pierwszą próbą drugiego dnia, rajdowy mistrz Europy z 2018 był liderem imprezy. 

Z błędu Rosjan skorzystali Habaj i Dymurski, którzy awansowali z siódmej na szóstą pozycję. Drugiego dnia rajdu kontynuowali oni świetne tempo i, gdy inni popełniali błędy, Polacy plasowali się coraz wyżej w klasyfikacji. Ważnym momentem rywalizacji był przedostatni odcinek specjalny, gdzie Herczig i Griebel przebili w swoich samochodach opony i spadli w "generalce". Była to także pierwsza wygrana próba specjalna Polaków w tej imprezie. Powtórzyli oni to na OS16, który kończył imprezę, dzięki czemu załoga Habaj/Dymurski był najszybszym duetem drugiego dnia. Polacy wywieźli z Wysp Kanaryjskich łącznie 23 punkty, które zagwarantowały im zachowanie pierwszej lokaty w klasyfikacji punktowej sezonu ERC.


- To nie do uwierzenia. Ciężko walczyliśmy przez cały weekend, podziękowania dla wszystkich. Myślę, że utrzymywaliśmy naprawdę świetne tempo i poprawialiśmy się. Drugie podium z rzędu, to coś więcej niż się spodziewałem - powiedział Łukasz Habaj na mecie.

Klasyfikacja generalna sezonu:
1. Habaj/Dymurski 58 pkt.
2. Ingram/Whittock 50 pkt.
3. Lopez/Rozada 35 pkt.
4. Moura/Costa 28 pkt.
5. Magalhaes/Magalhaes 18 pkt.
6. Griebel/Kopczyk 18 pkt.
7. Teodosio/Teixeira 17 pkt.
8. Herczig/Ferencz 17 pkt.
9. Loubet/Landais 15 pkt.
10. Lukyanuk/Arnautov 14 pkt.

fot. Ismael Rodriguez

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz