Listwa - pasek

środa, 29 maja 2019

Rajd Portugalii 2019: Półmetek walki o tytuł

W najbliższy weekend odbędzie się siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Portugalii. Na półmetku walki o tytuł mistrza świata w klasyfikacji generalnej prowadzi Sebastien Ogier przed Ottem Tanakiem i Thierrym Neuvillem. Francuz w nadchodzącej rywalizacji z pewnością postara się sięgnąć po kolejne zwycięstwo. Polskie barwy reprezentować będzie jedna załoga - Łukasz Pieniążek oraz Jakub Gerber, rywalizujący w klasie WRC2 Pro.

Na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Portugalii widnieje 61 załóg. 11 z nich pojedzie samochodami klasy WRC: Sebastien Ogier i Esapekka Lappi Citroenem C3 WRC, Kris Meeke, Ott Tanak i Jari-Matti Latvala Toyotą Yaris WRC, Dani Sordo, Thierry Neuville i Sebastien Loeb Hyundaiem i20 Coupe WRC, natomiast w Fordzie Fiesta WRC zobaczymy Teemu Suninena, Elfyna Evansa oraz debiutującego w aucie najwyższej klasy Gusa Greensmitha.

W klasie WRC2 Pro Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber rywalizować będą z Madsem Ostbergiem, Kalle Rovanperą oraz Janem Kopeckym.

Na tegoroczny Rajd Portugalii zaplanowano 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 311,47 km. Właściwą rywalizację poprzedzi czwartkowy odcinek testowy (Paredes). W piątek na załogi czekać będzie 7 odcinków specjalnych, trzy z nich będą przejeżdżane dwukrotnie: Lousa (12,35 km), Góis (18,78 km), Arganil (14,44 km) oraz Lousada (3,36 km). Sobota to kolejne trzy odcinki pokonywane podwójnie: Vieira do Minho (20,53 km), Cabeceiras de Basto (22,22 km) oraz Amarante (37,60 km). Odcinki 14 i 15 (Gaia Street Stage), które miały rozgrywać się na ulicach miasta Villa Nova de Gaia, zostały odwołane. Miasto zrezygnowało z organizacji odcinków na ulicach ze względu na problemy finansowe. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że "decyzja o rezygnacji z udziału w imprezie była wyjątkowo trudna, mimo entuzjastycznej reakcji na propozycję, aby stać się częścią Rajdu Portugalii". Ostatniego dnia załogi będą miały do pokonania 5 odcinków specjalnych: Montim (8,76 km) i Fafe (11,18), pokonywane dwukrotnie oraz Luilhas (11,89 km). Drugi przejazd odcinka Fafe będzie Power Stagem zamykającym rywalizację.fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz