Listwa - pasek

poniedziałek, 27 maja 2019

Rajd Polski 2019: Ruszyły zgłoszenia do PZM 76. Rajdu Polski

Po asfaltowej rywalizacji na Gran Canarii, w Rajdowych Mistrzostwach Europy nadszedł czas na hasło „Feel the gravel”, zwiastujące zmagania na luźnej nawierzchni w dwóch nadchodzących rundach – Rajdzie Lipawy na Łotwie i PZM 76. Rajdzie Polski. Organizatorzy polskiej rundy FIA ERC rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od zawodów. Zarówno miasto Mikołajki, jak i widowiskowe mazurskie oesy czekają już na uczestników europejskiego czempionatu.
Ostatni weekend czerwca (28-30.06) to dni zarezerwowane w tym sezonie na kolejną edycję polskiego klasyka. W tym roku zawody są zaliczane do kalendarza aż czterech cykli, którymi są: Rajdowe Mistrzostwa Europy, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (RSMP), Rajdowe Mistrzostwa Litwy oraz Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP). Po wielu rozmowach z zawodnikami, prowadzonych podczas poprzednich edycji Rajdu Polski, organizatorzy skupili swoje wysiłki na wytyczeniu bardziej kompaktowej trasy, która jednocześnie jest znacznie bardziej przyjazna dla kibiców.

Harmonogram rywalizacji tworzy 15 odcinków specjalnych, w tym dobrze znana próba Mikołajki Arena, na której na oczach kibiców, dwie rajdowe załogi ścigają się jednocześnie. Łączna długość trasy wynosi 654 km, z czego 202 km stanowią oesy. Regulamin uzupełniający oraz formularze zgłoszeniowe już zostały opublikowane na stronie www.rajdpolski.pl.

W PZM 76. Rajdzie Polski możemy spodziewać się startu wielu czołowych europejskich załóg, z urzędującymi mistrzami – Aleksiejem Łukjaniukiem i Aleksiejem Arnautowem (Citroen C3 R5) na czele. Oprócz nich w Mikołajkach powinni pojawić się aktualni liderzy punktacji FIA ERC, czyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Skoda Fabia R5) oraz wiceliderzy tabeli –brytyjska załoga Chris Ingram/Ross Whittock (również Fabia R5). Do uczestników mistrzostw Europy dołączy także krajowa i litewska czołówka. W tej pierwszej grupie ma się znaleźć ubiegłoroczny triumfator Rajdu Polski w klasyfikacji RSMP. Mowa o Mikołaju Marczyku pilotowanym przez Szymona Gospodarczyka. 76. edycja drugiego najstarszego rajdu świata jest także rundą pozostałych rozgrywek prowadzonych w ramach FIA ERC: ERC2 (samochody produkcyjne), ERC3 (samochody z napędem na jedną oś), juniorskich mistrzostw Europy, a także Abarth Rally Cup.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca, a pełną listę uczestników PZM 76. Rajdu Polski poznamy 18 czerwca.

fot.: Łukasz Wróblewski/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz