Listwa - pasek

niedziela, 7 czerwca 2020

Rajd Finlandii i Rajd Nowej Zelandii odwołane

Kolejne zawody cyklu WRC zostały odwołane - do Rajdu Chile, Portugalii i Kenii dołączyły Rajd Finlandii oraz Nowej Zelandii. Na ten moment w kalendarzu pozostały imprezy organizowane w: Turcji (24-27.09), Niemczech (15-18.10), Wielkiej Brytanii (29.10-1.11) oraz Japonii (19-22.11). Nie wiadomo jeszcze co z Rajdem Argentyny i Sardynii, które oficjalnie na ten moment są "przełożone".

Trzeciego czerwca organizatorzy Rajdu Finlandii poinformowali o odwołaniu 70. edycji zawodów. Przyczyną edycji, jak w przypadku pozostałych odwołanych imprez, była aktualna sytuacja epidemiczna. Rajd miał odbyć się w dniach 6-9. sierpnia. Mimo, że nie wiadomo jeszcze jakie decyzje podejmie fiński rząd ws, obostrzeń w planowanym terminie zawodów, to organizatorzy postanowili nie czekać i już teraz odwołać imprezę.

Dzień później, 4. czerwca, odwołano Rajd Nowej Zelandii, co nie było dużym zaskoczeniem. W kraju wciąż zamknięte są granice dla obcokrajowców, a rząd zapowiedział, że przez sytuacja nie zmieni się przez długi czas. Pierwotnie planowano rozegrać tę imprezę w dniach 3-6. września. Organizatorzy Rajdu Nowej Zelandii liczą, że zawody te pozostaną w kalendarzu i zostaną rozegrane w sezonie 2021 WRC.

fot. Red Bull Content Pool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz