Listwa - pasek

czwartek, 19 października 2023

Rajd Barbórka 2023: Wstępny harmonogram tegorocznej edycji imprezy. Rajd Barbórka znów się zmienia

61. Rajd Barbórka zbliża się wielkimi krokami. Jaki będzie? Gdzie będziecie mogli oglądać najlepszych kierowców i najszybsze samochody? Uchylamy rąbka tajemnicy, choć… ostateczny harmonogram tegorocznej imprezy poznamy dopiero za kilka dni.

Rajd Barbórka to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie polskiego motorsportu. Grudniowy klasyk rozgrywany w Warszawie i okolicach tradycyjnie przyciąga ponad setkę załóg i tysiące kibiców z całego kraju. Zwycięstwo w Kryterium Asów Karowa to marzenie każdego kierowcy.

Jak Rajd Barbórka będzie wyglądał w tym sezonie? Na razie możemy zdradzić, że kierowcy wrócą na dobrze znane z ubiegłych edycji trasy odcinków specjalnych. W harmonogramie na pewno znajdzie się asfaltowo-szutrowa próba na Torze Słomczyn ze spektakularnymi hopami, szybki i techniczny, uwielbiany przez kibiców odcinek specjalny Tor Służewiec oraz oczywiście Autodrom Bemowo, rozgrywany na zapleczu parku serwisowego i siedziby organizatora Rajdu, Automobilklubu Polski.

„Rajd Barbórka ewoluuje cały czas. Długo zastanawialiśmy się nad tegoroczną koncepcją i znaleźliśmy nowe, ciekawe rozwiązania. Dziś nie możemy jeszcze zdradzić w 100% jak będzie wyglądała trasa rajdu, ale chcemy dać Wam jeszcze więcej emocji i jeszcze więcej zabawy, bo przecież Rajd Barbórka to prawdziwe święto wszystkich fanów motoryzacji” – mówi dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk

Wspominaliśmy coś o niespodziance i ostatecznej wersji harmonogramu? Już niebawem odkryjemy wszystkie karty. Jedno jest pewne – tegoroczny Rajd Barbórka przyniesie nowości zarówno dla zawodników jak i kibiców. A to oznacza jeszcze więcej ścigania i jeszcze więcej zabawy i sportowej rywalizacji.

W tym roku Rajd Barbórka znów zostanie rozegrany w jednodniowej, kompaktowej konfiguracji. To oznacza kumulację emocji, które sięgną zenitu w sobotę wieczorem, podczas Kryterium Asów na Karowej!

NIEOFICJANY HARMONOGRAM 61. RAJDU BARBÓRKA:

Do 11:50 - OS1 Tor SŁOMCZYN I
Do 12:05 - OS2 Tor SŁOMCZYN II
Do 13:20 - OS3 Tor SŁUŻEWIEC I
Do 13:35 - OS4 Tor SŁUŻEWIEC II
Do 14:35 - OS5 **************
Do 14:50 - OS6 **************
Do 15:45 SERWIS A BEMOWO
Do 16:00 - OS7 Autodrom BEMOWO DUET
Od 17:30 Kryterium Asów Karowa

źródło: barborka.pl, fot. Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz