Listwa - pasek

sobota, 28 października 2023

Rajd Europy Centralnej 2023: Walka z czasem i warunkami

Załogi rywalizujące w Rajdzie Europy Centralnej przeniosły się na tereny Austrii i Niemiec, gdzie wytyczone są odcinki specjalne sobotniego etapu. Na trasach zawodów nadal panują bardzo trudne warunki pogodowe: drogi są mokre, z dużą ilością błota. Liczy się szybka i jednocześnie rozważna jazda, ponieważ nawet najmniejszy błąd może zakończyć udział w rajdzie. Problemów do tej pory szczęśliwie unikają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy niezmiennie utrzymują się w czołówce klasyfikacji WRC2.

Duet ORLEN Rally Team oes po oesie poznaje nowy samochód, którym po raz pierwszy rywalizują w asfaltowej rundzie WRC. Ciężkie warunki pogodowe powodują, że Polacy muszą w przyspieszonym trybie nabierać doświadczenia, co nie jest łatwe, gdy mowa o Rajdowych Mistrzostwach Świata i zmaganiach na ułamki sekund. Pomimo tego Kajetanowicz i Szczepaniak radzą sobie bardzo dobrze, plasując się w zasięgu podium WRC2 i WRC2 Challenger. Po jedenastu próbach zajmują odpowiednio piąte i czwarte miejsce.

– Pierwsza sobotnia pętla była bardzo wymagająca, bo choć deszcz ustąpił, to nadal panują trudne warunki. Przed nami druga pętla. Myślę, że będzie decydująca w kwestii doboru opon. Do tej pory był on jasny, a teraz staje się mniej klarowny. Czuję się coraz lepiej w samochodzie, trochę gram ustawieniami. Poznaję auto i jest coraz lepiej – powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik ORLEN Rally Team.

Popołudniową pętlę stanowić będą te same trzy odcinki specjalne, tj. OS 12 Schärdinger Innviertel (15,72 km, start o godzinie 15:15), OS 13 Mühltal (27,15 km, godz. 17:01) oraz OS 14 Knaus Tabbert Bayerischer Wald (11,88 km, godz. 18:05). Ostatni odcinek dnia rozegranie zostany już po zmroku.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., ORLEN Oil – producent olejów PLATINUM i QUAZAR Dynamic oraz SJS S.A.

fot.: redbullcontentpool.com, tekst: kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz