Listwa - pasek

poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Rajd Valašská 2024: Pierwsze szlify Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego w samochodzie Rally2

W miniony weekend w Czechach rozegrany został 42. Kowax Valašská Rally ValMez. Wzięła w nim udział załoga LOTTO Matulka Rally Team w składzie Jakub Matulka i Daniel Dymurski. Polacy ukończyli zmagania na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej, prezentując solidne i równe tempo. Był to pierwszy wspólny rajd tej dwójki w samochodzie klasy Rally2 i najważniejsze były kilometry nabite w nowej rajdówce przed rywalizacją w RSMP.

Jakub Matulka i Daniel Dymurski w swoim pierwszym wspólnym starcie Škodą Fabią Rally2 evo uplasowali się na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej tegorocznego Rajdu Valašská. Polacy wykorzystali rywalizację w Czechach do przetestowania w warunkach rajdowych samochodu, którym już wkrótce wyjadą na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Cała rywalizacja w rajdzie odbyła się w niedzielę na trzech odcinkach specjalnych pokonywanych w dwóch pętlach. Przed południem załoga LOTTO Matulka Rally Team zaprezentował solidne tempo, notując siódmy, szósty i dziewiąty czas na oesach. Na drugiej pętli Matulka i Dymurski czuli się już pewniej w nowej dla siebie rajdówce, poprawiając czasy. To dało im dwukrotnie ósmy i raz siódmy czas na odcinkach. Po trochę ponad 70 kilometrach jazdy uplasowali się na siódmej pozycji w generalce, dając się wyprzedzić jedynie o wiele bardziej doświadczonym załogom.

– Za nami rajd bez żadnych przygód, a o to chodziło. To był dobry dzień. Najważniejsze były dla nas kilometry przejechane Škodą w trybie rajdowym i kilka małych kroków zrobionych do przodu przed Rajdowymi Samochodowymi Mistrzostwami Polski. Teraz jednak patrzymy w stronę mistrzostw świata juniorów i Rajdu Chorwacji, bo tam pojawimy się najpierw. Dziękuję wszystkim kibicom oraz naszym partnerom za wsparcie. Do zobaczenia na oesach! – mówił po zakończeniu Rajdu Valašská Jakub Matulka, Rajdowy Mistrz Polski 2023 w klasie 3.

Na Kubę i Daniela czeka teraz start w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów, którym będzie Rajd Chorwacji (18 – 21 kwietnia). Następnie, w kolejnym tygodniu, duet zainauguruje mistrzostwa Polski podczas Rajdu Świdnickiego (26 – 28 kwietnia).

Starty Jakuba Matulki wspiera Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, a także Złomex S.A., TG Recycling, DB Logistic oraz Park Poniwiec.

Wyniki (pierwsza dziesiątka) 42. Rajd Valašská:
1. Erik Cais/Igor Bacigál (Škoda Fabia RS Rally2) 37:55,6 s.
2. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) +5,3 s.
3. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (Škoda Fabia RS Rally2) +6,4 s.
4. Adam Březík/Ondrej Krajča (Škoda Fabia RS Rally2) +40,9 s.
5. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Citroën C3 Rally2) +1:27,3 s.
6. Aleš Jirásek/Petr Machů (Škoda Fabia R5) +1:37,1 s.
7. Jakub Matulka/Daniel Dymurski (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:59,9 s.
8. Martin Vlček/Jakub Kunst (Hyundai i20 N Rally2) +1:58,7 s.
9. Jaroslav Melichárek/Erik Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) +2:03,3 s.
10. Tomáš Kurka/Karel Vajík (Škoda Fabia RS Rally2) +2:43,5 s.

tekst i fot.: jakubmatulka.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz