Listwa - pasek

środa, 3 kwietnia 2024

Rajd Valašská: Treningowy start Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego

Załoga LOTTO Matulka Rally Team w składzie Jakub Matulka i Daniel Dymurski w najbliższy weekend (6 – 7 kwietnia) pojawi się na oesach 42. Kowax Valašská Rally ValMez 2024. Polacy w Czechach będą testować swoją Škodę Fabię Rally2 evo, którą już wkrótce wyjadą na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W pierwszy kwietniowy weekend odbywać się będzie 42. Edycja Rajdu Valašská. Na asfaltowych odcinkach specjalnych czeskiej rundy FIA CEZ pojawią się również Jakub Matulka i Daniel Dymurski, którzy po raz pierwszy oficjalnie wystartują w zawodach Škodą Fabią Rally2 evo. To właśnie w tym samochodzie, obsługiwanym przez firmę EvoTech, załoga LOTTO Rally Team zapowiedziała niedawno swoje starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

– Do Czech jedziemy sprawdzić działanie samochodu w warunkach rajdowych. Do tej pory Škodą mogliśmy jeździć jedynie podczas testów. Jestem zadowolony z wykonanej pracy, ale jazda na czas, na pełnych obrotach w trakcie rywalizacji, to zawsze coś więcej. Mam nadzieję, że doświadczenie w tej rajdówce wyniesione z Valašski przeniesiemy później na Rajd Świdnicki. Oczywiście trzymajcie za nas kciuki! – mówi Jakub Matulka, Rajdowy Mistrz Polski 2023 w klasie 3.

Rajd Valašská rozgrywany jest nieprzerwanie od 1982 roku. W tym sezonie rozpocznie on rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ). Dla prawie 100 załóg, które zgłosiły się do zawodów, organizatorzy przygotowali trzy, przejeżdżane dwukrotnie oesy, liczące łącznie trochę ponad 70 kilometrów. Całe zmagania odbędą się w niedzielę (7 kwietnia), a na pierwszy odcinek specjalny OS1 Straník (13,73 km) rajdówki wyjadą około godziny 9:41. Przedpołudniem załogi przejadą jeszcze OS2 Lešná (6,47 km) i OS3 Velká Lhota (15,15 km). Po serwisie kierowcy i ich piloci ponownie pokonają poranne oesy, a zwycięzcę całego 42. Rajdu Valašská powinniśmy poznać około godziny 15:00.

Starty Jakuba Matulki wspiera Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, a także Złomex S.A., TG Recycling, DB Logistic oraz Park Poniwiec.

fot.: fb.com/Jakub Matulka

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz