Listwa - pasek

piątek, 15 kwietnia 2016

53. Rajd Barbórka 2015

Rajd Barbórka na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych co roku w stolicy. Jest także doskonała okazją dla rajdowych fanów, aby z bliska przyjrzeć się sportowej rywalizacji i poczuć prawdziwe sportowe emocje. Ponad 20 kilometrów rywalizacji na siedmiu odcinkach specjalnych i 89 załóg. Tak wyglądał Rajd Barbórka w 2015 roku.Poniżej znajdziecie galerię zdjęć i najlepsze filmy z 53. Rajdu Barbórka.
Odcinek testowy: 


OS1 Służewiec - wygrany przez Jakuba "Colina" Brzezińskiego:OS3 Bemowo - wygrany przez Kajetana Kajetanowicza:
 


OS5 Narodowy - wygrany przez Michała Ratajczyka:
 


53. Rajd Barbórka wygrali Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran (Ford Fiesta). Załoga LOTOS Rally Team zajęła co prawda dopiero piątą pozycję na zamykającym rywalizację odcinku Bemowo, ale przewaga uzyskana na wcześniejszych próbach wystarczyła, aby utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Pierwsza piątka 53. Rajdu Barbórka:

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran (Ford Fiesta)
2. Rafał Grzesiński / Mateusz Tutaj - +8.01 s (Ford Fiesta) 
3. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak - +8.29 s (Mitsubishi Lancer)
4. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski - +11.04 s (Subaru Impreza)
5. Maciej Oleksowicz / Michał Kuśnierz - +12.97 s (Ford Fiesta)

Kryterium Karowa - odcinek wygrany przez Kajetana Kajetanowicza:
 


Rywalizacja na Karowej była w tym roku wyjątkowo emocjonująca. Po kilkudziesięciu minutach walki na asfalt i kostkę spadł deszcz, który znacznie pogorszył warunki do jazdy. Bardzo długo na pierwszym miejscu utrzymywali się Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski, jadący Renault Clio. Coraz mocniejsze opady sprawiły, że kierowcy ścigający się w zdecydowanie silniejszych samochodach nie byli w stanie zbliżyć się do wyniku liderów.

Pierwszym, który mimo trudnych warunków poprawił czas Byśkiniewicza, był Michał Ratajczyk, pilotowany przez Jędrzeja Szcześniaka (Mitsubishi Lancer). Jako ostatni na trasie Kryterium Karowa pojawił się tegoroczny mistrz Europy i zwycięzca 53. Rajdu Barbórka, Kajetan Kajetanowicz. Jego Fiesta pokonywała śliskie fragmenty odcinka perfekcyjnie i ostatecznie Kajetanowicz wyprzedził Ratajczyka o ponad 2 sekundy.

Dla Kajetana Kajetanowicz to kolejna wygrana na Karowej, ale nie kolejna z rzędu. Rok temu przegrał z Tomaszem Kucharem o zaledwie 38 setnych sekundy.

Podsumowanie 53. Rajdu Barbórka - najlepsze ujęcia: Więcej znajdziecie na kanale YouTube - KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz