Listwa - pasek

poniedziałek, 12 grudnia 2016

54. Rajd Barbórka: Duet Kajetanowicz i Baran po raz czwarty!

Ford Fiesta R5+ zwycięskiej załogi - fot. K. Borkowska
54. Rajd Barbórka za nami! Mistrzowie Europy, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrali imprezę uzyskując najlepsze czasy na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych. Na Karowej załoga LOTOS Rally Team również okazała się najlepsza powtarzając swój sukces sprzed roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 54. Rajdu Barbórka! TUTAJ
Przygotowaliśmy dla Was również zbiór z materiałami wideo z rajdu! Zapraszamy TUTAJ

Kajetanowicz i Baran w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Wojciecha Chuchałę i Daniela Dymurskiego o 54,94 sekundy. Ostatni odcinek nie zmienił kolejności w czołówce, mimo, że Chuchała przegrał te rywalizację zarówno z Filipem Nivette jak i Jakubem Brzezińskim. Jednak skromna przewaga z poprzednich prób wystarczyła byłemu mistrzowi Polski na utrzymanie drugiej pozycji.

Na trzecim miejscu Rajd Barbórka zakończyli Nivette z pilotem Kamilem Hellerem. Do Chuchały zabrakło im zaledwie sekundy i 41 setnych. Niewiele więcej stracili do nich Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, ostatecznie sklasyfikowani na czwartej pozycji.

K. Kajetanowicz/J. Baran w akcji na Karowej
fot. Karolina Borkowska / motorsport24.pl

Ostatnią odsłoną tegorocznej rywalizacji w warszawskim klasyku było Kryterium Asów na ulicy Karowej. Odcinek nie jest wliczany do klasyfikacji rajdu, ale zwycięstwo na Karowej jest jednym z najbardziej prestiżowych w całym rajdowym kalendarzu. Przed rokiem najszybsi byli tam, podobnie jak w klasyfikacji całego rajdu, Kajetanowicz i Baran. 

Chwilę przed rozpoczęciem rywalizacji poprawiła się pogoda, ale nawierzchnia Karowej wciąż była mokra i śliska. W takich warunkach szanse kierowców były wyrównane i zgodnie z oczekiwaniami walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy najmocniejszymi załogami. 

T. Kuchar/M. Lukas (Subaru Impreza RX)
fot. Karolina Borkowska / motorsport24.pl
Przez kilkanaście minut liderem pozostawał jednak nieco niespodziewanie Michał Ratajczyk pilotowany przez Jędrzeja Szcześniaka (Mitsubishi Lancer Evo X RS). Kiedy na trasę ruszył Tomasz Kuchar stało się jasne, że wielokrotny zwycięzca Barbórki postawił wszystko na jedną kartę. Dzięki bezbłędnej jeździe jadący z Magdą Lukas Tomasz Kuchar objął prowadzenie, wyprzedzając Ratajczyka o 1,72 sekundy.

Czasu lidera nie byli w stanie poprawić jadący po nim Jakub Brzeziński, Bryan Bouffier, Grzegorz Grzyb, Filip Nivette oraz Wojciech Chuchała. Jako ostatni na starcie pojawił się jednak Kajetanowicz.

Na mecie Kryterium Karowa aktualny mistrz Europy uzyskał czas lepszy od Tomasza Kuchara o 1,54 sekundy i kolejny raz został zwycięzcą Kryterium Asów.

- Jestem niesamowicie podekscytowany, że jestem na Karowej i że udało się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Jazda przed tak wspaniałą publicznością to ogromna przyjemność i zaszczyt. Tak, jak na trasach mistrzostw Europy, także tu, na Karowej daliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy o zwycięstwo - powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz. 

Dekoracja po Kryterium Asów na Karowej
fot. Karolina Borkowska / motorsport24.pl

Podczas dekoracji Kajetanowicz i Baran przekazali Złotą Syrenkę wylicytowaną na rzecz małej, ciężko chorej Amelki. Statuetka, zdobyta rok temu na Karowej trafiła do Michała, a pieniądze w całości zostały przekazane na leczenie dziewczynki.

- Mamy takich statuetek jeszcze wiele, więc jeśli będzie taka potrzeba, chętnie się nimi podzielimy, szczególnie, że zebrane pieniądze przeznaczone zostały na tak szczytny cel - powiedział Jarek Baran.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 54. Rajdu Barbórka! TUTAJ
Przygotowaliśmy dla Was również zbiór z materiałami wideo z rajdu! Zapraszamy TUTAJ Brak komentarzy:

Prześlij komentarz