Listwa - pasek

środa, 14 grudnia 2016

Fińskie trio Toyoty

Wczoraj przedstawiono trzeciego kierowcę zespołu Toyota GAZOO Racing WRC. Został nim Jari-Matti Latvala, który był zmuszony poszukiwać nowego pracodawcy po tym jak z WRC odeszła ekipa Volkswagena.


Jari-Matti Latvala będzie jeździł w barwach zespołu Tommiego Mäkkinena wraz z Juho Hanninenem oraz Esapekką Lappim.
Pilotem ogłoszonego wczoraj kierowcy pozostaje Mikka Antilla. 

Latvala jest najbardziej doświadczonym kierowcą z całej trójki - na podium stawał 57 razy z czego szesnastokrotnie na jego najwyższym stopniu. Łącznie Fin pojawił się na starcie rund Rajdowych Mistrzostw Świata aż 169 razy. Liczbę tę będzie mógł zwiększyć dzięki temu, że Latvala wystartuje we wszystkich tegorocznyvh rajdach WRC.

Juho Hanninen, którego ogłoszono jako kierowcę zespołu Toyoty już w październiku, w zeszłym roku mogliśmy oglądać w pojedynczych rundach WRC w barwach Hyundaia. Łącznie mogliśmy oglądać go na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata 43 razy. Jego największym sukcesem jest uzyskany w 2011 roku tytuł Mistrza Świata SWRC. Podobnie jak Latvala, Hanninen zaliczy pełny sezon w WRC.

Esapekką Lappi wystartował jak dotąd 21-krotnie w rajdach WRC. W tym roku został on Mistrzem Świata WRC2. Również w 2016 uzyskał swój najlepszy wynik w Rajdowych Mistrzostwach Świata - wywalczył on siódmą lokatę w Rajdzie Niemiec. W przeciwieństwie do pozostałej dwójki kierowców zespołu Toyoty nie wiadomo czy Lappi zaliczy pełen sezon. W tym roku Fin ma przejechać minimum 7 rund WRC.

Na konferencji podczas której ogłoszono, że to Jari-Matti Latvala zostanie jednym z trzech kierowców zespołu Toyoty powiedział, że dołączenie do tego teamu traktuje jak powrót do domu, gdyż swój pierwszy start w rajdach zaliczył w Toyocie Corolli GT w 2001 roku, natomiast karierę w WRC rozpoczął w Estonii za kierownicą Toyoty Corolli WRC. Fin mówił, że jest zadowolony z dołączenia do teamu Toyoty, który wraca po długiej przerwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz