Listwa - pasek

czwartek, 15 grudnia 2016

Kierowcy testują auta przed sezonem WRC 2017

Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Kris Meeke oraz inni kierowcy Rajdowych Mistrzostw Świata testują nowe samochody w specyfikacji na 2017 rok. Sprawdzają oni jak zachowują się auta na różnych nawierzchniach, by jak najlepiej przygotować je na zbliżający się sezon. Zebraliśmy dla Was filmy, byście mogli zobaczyć jak samochody prezentują się w akcji.

Sebastien Ogier, nowy kierowca M-Sportu, zakończył pierwszą część testów nowego Forda Fiesty WRC. Przez ostatnie dwa dni zespół Malcolma Wilsona sprawdzał auto na zaśnieżonych trasach Szwecji. Na prawym fotelu Fiesty zasiadł, jak w poprzednich sezonach, Julien Ingrassia. Niżej możecie zobaczyć nową broń M-Sportu w akcji.

Wcześniej za kierownicą Forda Fiesty zasiadł Ott Tanak. Estończyk miesiąc temu sprawdził nowe auto M-Sportu na asfalcie oraz na śniegu.Toyota również testuje. Za kierownicą auta zespołu Toyota Gazoo Racing usiadł Jari-Matti Latvala. Fin sprawdzał auto tydzień temu na asfaltach Korsyki, dziś testował Toyote na szutrze. Przed teamem Tommiego Makkinena jeszcze jazdy po śniegu.

Dzień przed Jari-Matti Latvalą auto testował drugi z trzech kierowców zespołu Toyoty, Juho Haninnen.Citroen również nie próżnuje. Francuska ekipa auto ma gotowe i przygotowuje się już do Rajd Monte-Carlo, który odbędzie się w dniach 20-22 stycznia 2017 roku. Przedwczoraj i wczoraj auto testował Kris Meeke aż do momentu, gdy Brytyjczyk jadąc po zmierzchu popełnił na trasie błąd i uszkodził tył samochodu, co skutkowało wstrzymaniem testów. Wcześniej auto podczas testów prezentowało się całkiem dobrze, co możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.Uszkodzony Citroen C3 WRC - fot. Michael Dimmo
Uszkodzony Citroen C3 WRC - fot. World Rally Is Free


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz