Listwa - pasek

czwartek, 18 maja 2017

Rajd Portugalii 2017: OS1 dla Neuville'a i Ostberga. Ptaszek urwał koło

Super OS "Lousada", który liczył jedynie 3,36 km, otworzył rywalizację w Rajdzie Portugalii 2017. Był to jedyny odcinek zaplanowany na dziś.

Pierwszy odcinek specjalny padł łupem dwóch kierowców - Thierry'ego Neuville'a i Madsa Ostberga. Uzyskali oni ten sam czas - 2:36,6 min. Trzeci czas, gorszy jedynie o 0,1 sekundy, wykręcił Hayden Paddon.
Dziesiątka najszybszych kierowców zmieściła się w 2 sekundach. Czwartym najszybszym duetem była załoga Evans/Baritt. Dalej byli Dani sordo, Sebastien Ogier, Stephane Lefebvre oraz Jari-Matti Latvala (ten sam czas), Juho Haninnen i Kris Meeke oraz Craig Breen (ten sam czas).

W WRC2 najszybszy okazał się Andreas Mikkelsen, który wyprzedził drugiego Teemu Suninena o 1,6 sekundy. Trzeci był Pontus Tidemand, który do Norwega stracił 2,4 sekundy. Łukasz Pieniążek zajął 15. pozycję w klasie ze stratą do lidera wynoszącą 7,8 sekundy. Hubert Ptaszek na odcinku urwał koło. Polak za nieukończony odcinek będzie miał doliczone 5 minut kary.

Jakub Brzeziński (WRC3) jest aktualnie liderem w swojej klasie. Jako jedyny kierowca w klasie wykręcił czas poniżej 3 minut. Jego przewaga nad drugą załogą wynosi 3,9 sekundy.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz