Listwa - pasek

środa, 24 maja 2017

Robert Kubica testuje auto LMP2 - zdjęcia, filmy, wywiady

Robert Kubica ponownie na torze! Tym razem polski kierowca testuje na torze Monza Dallarę SMP P217 kategorii LMP2 zespołu SMP Racing. Jazdy rosyjskiego teamu związane są ze startem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Wyścig 24 du Le Mans w tym roku odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Zespół SMP Racing ma już zgłoszoną trójkę kierowców - Sergeya Sirotkina, Mikhaila Aleshina oraz Victora Shaytara.
Robert Kubica jest jedynie kierowcą testowym, pomaga w przygotowaniu prototypu do wyścigu, co podkreślał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.
Polak pomimo rezygnacji ze współpracy z zespołem ByKolles jest nadal zainteresowany startami w serii WEC.

- W tym roku tam [w Le Mans] nie pojadę, od razu utnijmy temat. Jednak, jak mówię, to ważny etap, jeśli chodzi o moje przygotowania. Forma jest dobra, a nawet lepiej niż dobra. Wyczucie nowego dla mnie auta też jest dość dobre. Będę dalej pracował nad tym, co na dziś jest najważniejsze dla mnie i będę próbował dążyć do celu - mówił Robert Kubica dla Przeglądu Sportowego.

fot. motorsport.com

Robert Kubica jest bardzo zadowolony ze swojego tempa. Polski kierowca pokonał tym autem wiele okrążeń nie tylko na torze Monza, ale też w wirtualnej rzeczywistości. 

- Co prawda to moje pierwsze spotkanie z tym autem w realu, ale na symulatorze poznałem je dość dobrze. Zrobiłem nim dobrych kilka tysięcy kilometrów w rzeczywistości wirtualnej, a to też cenne doświadczenie - cała wypowiedź Kubicy TUTAJ.

fot. Andrea Cesana

fot. Cezary Gutowski

Pojawiła się również nowa rozmowa Cezarego Gutowskiego z Robertem Kubicą. Całość możecie obejrzeć TUTAJ.

Zobaczcie Roberta Kubicę w akcji na poniższych filmikach.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz