Listwa - pasek

poniedziałek, 22 maja 2017

Tomasz "BieRni" Biernat triumfuje na Mistrzostwach Polski w Poznaniu

W miniony weekend (19-21 maja 2017) na Torze “Poznań” odbyła się I i II runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ponad stu zawodników zmierzyło się w dwunastu klasach. Samochodem Seicento, w klasie 1N, wystartował Leszczynianin Tomasz Biernat. Zarówno w sobotę jak i niedzielę nie miał sobie równych. Już na kwalifikacjach jechał z aż pięciosekundową przewagą, która z czasem się powiększała.


Klasa Seicento, w ten weekend nie cieszyła się dużą frekwencją zawodników, dlatego wyścig połączono z samochodami Kia Picanto, które walczą w osobnej klasyfikacji klasy 2 Picanto. Niewielka ilość zawodników wcale nie ułatwia zadania, gdyż w aktualnej sytuacji nie będzie przyznawany tytuł I i II v-ce Mistrza, zatem w klasyfikacji generalnej klasy 1N zawodnicy walczą o tytuł jedynie Mistrza Polski. Jeśli w następnych rundach na polach ustawi się więcej zawodników sytuacja może się mocno zmienić.

Tomasz Biernat zapytany przed I wyścigiem sezonu o plan i oczekiwania skwitował krótko - “Wygrać”. I tak też zrobił.
Kierowca BieRni Motorsport tak jak obiecał, tuż przed startem do drugiego wyścigu, zapewnił kibicom emocje. Niedzielny wyścig wydawał się wygrany, gdy po zapaleniu się zielonego światła na starcie wystrzelił jak z procy, mijając przy okazji szybsze Kia Picanto. Zaraz po starcie okazało się, że w masce poluzowała się zapinka. Maska unosiła się i groziła całkowitym otwarciem. Usterka techniczna była przyczyną zjazdu do depot, umożliwiając Mateuszowi Ciesiółce wyprzedzenie BieRniego. Widzom zaparło dech w piersiach, jednak Tomasz Biernat nie dał za wygraną i stanął ponownie na pierwszym stopniu podium.

W rezultacie po inauguracyjnym weekendzie na Torze “Poznań” BieRni zabrał do domu nie tylko puchary za dwa pierwsze miejsca, ale również 50 pkt. do klasyfikacji generalnej.


III i IV runda WSMP oraz CEZ, KIA LOTOS Race, PORSCHE GT3 CUP CHALLENGE CENTRAL EUROPE na Torze “Poznań” już 9-11 czerwca 2017 r.

Więcej informacji na temat Tomasza Biernata na www.fb.com/biernimotorsport.

Organizator (WSMP): Automobilklub Wielkopolski
Sponsorzy: Miasto Leszno, Interbit, Awilux, Gsmleszno.pl, Tech-System, Wulcar, Auto Myjnia Biernat, Garstecki Sport, Pol-Car i SEAT Pol-Car Suchy Las
Partnerzy: Ministry of Speed, MotoReporter, Feeder Ragnar Simulator
Patronat: SwiatWyscigow.pl, Rally and Race


fot. ŚwiatWyścigów.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz