Listwa - pasek

czwartek, 19 października 2017

Rajd Barbórka 2017: Zmiana terminu i nowości w harmonogramie

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Nowy termin zastępuje wcześniej komunikowaną datę. W tym sezonie zamknięcie sezonu rajdowego i największe wydarzenie motoryzacyjne w stolicy zagości na warszawskich ulicach 2. grudnia.

Rajd Barbórka oraz kultowa rywalizacja w Kryterium Asów na ulicy Karowej to bez wątpienia wydarzenia, na które czeka cała rajdowa Polska. W tym roku spotkamy się już po raz 55. Zmiana terminu spowodowana jest kwestiami organizacyjnymi.

Automobilklub Polski tradycyjnie przygotował kilka niespodzianek. Nowy odcinek specjalny, który entuzjastycznie został przyjęty w ubiegłym roku przez rzesze rajdowych fanów pokazuje, że zmiany w harmonogramie i poszukiwanie nowych rozwiązań to dobry kierunek, pozwalający na ciągły rozwój i uatrakcyjnienie barbórkowej rywalizacji. Dlatego, idąc tym śladem, organizatorzy w tym sezonie także zaproponują kilka nowych rozwiązań.

Już dziś możemy zdradzić, ze w harmonogramie Rajdu Barbórka pojawi się wiele nowości. Łączna liczba kilometrów odcinków specjalnych została zwiększona w porównaniu do ubiegłorocznej edycji rajdu. Dodatkowo, aż połowa oesowej rywalizacji zostanie rozegrana na zupełnie nowych trasach, a kibice będą mogli podziwiać walkę kilku zawodników jednocześnie.

Bez zmian pozostaje lokalizacja bazy rajdu oraz parku serwisowego. Jak co roku, zapraszamy na tereny Automobilklubu Polski na Bemowie, gdzie od sobotniego poranka będzie można spotkać kierowców i podziwiać ich samochody. Dzień wcześniej, w piątek, zapraszamy natomiast na trasę odcinka testowego, na który wstęp tradycyjnie będzie bezpłatny.

Wiele powodów do zadowolenia będą mieli również fani rajdowej historii. Podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizacja „Legend” będzie częścią grudniowej imprezy, ubarwiającą zimowy weekend stojący pod znakiem zapachu benzyny i dobrej zabawy.

Przygotowania do rajdu oraz sam rajd będziecie mogli śledzić na naszej stronie internetowej i na fanpage MotoReporter, stronie internetowej organizatora oraz na oficjalnym profilu Rajdu Barbórka na FB.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz