Listwa - pasek

sobota, 7 października 2017

Rajd Lipawy 2017: Kajetanowicz i Baran mistrzami Europy!

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran mogą świętować już trzeci tytuł Rajdowego Mistrza Europy! Bruno Magalhaes, z którym załoga LOTOS Rally Team rywalizowała o mistrzowski tytuł, wypadł z trasy na deszczowym superoesie w Lipawie i uderzył przodem w drzewo. Błąd ten spowodował, że Portugalczyk nie był w stanie kontynuować jazdy. Film wypadku jest dostępny w artykule.

Aktualnie mistrzowski polski duet zajmuje trzecią pozycję w Rajdzie Lipawy tracąc blisko minutę do prowadzącego Nikolaya Gryazina. Drugą pozycję zajmuje debiutujący w ERC, 17-latek Kalle Rovanpera. Fin ma stratę 18,3 sekundy do lidera rajdu.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wygrali w tym roku jeden rajd - Rajd Akropolu, trzykrotnie byli drudzy - podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich, Rajdu Rzeszowskiego i Rajdu Rzymu. Wystarczyło to, aby polska załoga po raz trzeci rzędu mogła cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.

Na OS6 Liepaja City Stage wypadł również Alexey Lukyanuk. Rosjanin popełnił błąd na tej samej sekcji, co Magalhaes. Kierowca uderzył bokiem w drzewo, auto nie nadawało się do dalszej jazdy. Załodze nic się nie stało.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz