Listwa - pasek

wtorek, 24 lipca 2018

Nowy pakiet aerodynamiczny tylko w jednej z trzech Fiest WRC

Już od najbliższego czwartku załogi Rajdowych Mistrzostw Świata zagoszczą w Finlandii, gdzie odbędzie się ósma runda tego cyklu. Kierowcy i ich piloci startujący w rajdzie są już po testach, w tym wszystkie trzy duety M-Sportu. Podczas przygotowań zespół sprawdził nowy element aerodynamiczny przygotowany na Rajd Finlandii. Zespół zadecydował, że tylko samochód Sebastiena Ogiera będzie wyposażony w nowy pakiet.

Sześciotygodniową przerwę między startami zespół M-Sport wykorzystał maksymalnie. Pracowano nad nowym pakietem aerodynamicznym - zmiany zaszły w dyfuzorze oraz w tylnym skrzydle Forda Fiesty WRC. Celem zmian jest zwiększenie przyczepności oraz stabilności auta, co ma być szczególnie widoczne na wymagających trasach Rajdu Finlandii.


Jedynie samochód Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrasii zostanie wyposażony w nowy pakiet aerodynamiczny. Powodem tego jest brak dostępności testowanych przed rajdem części.

- To była długa przerwa [przyp. red.: od Rajdu Sardynii], ale nasza ciężka praca nie została przerwana i zespół pracował całą dobę, aby nowy pakiet aero był gotowy na Rajd Finlandii. Na tę chwilę zostanie w nie wyposażone tylko jedno auto, ale jesteśmy przekonani, że to da możliwość Sebastienowi i Julienowi wyciśnięcia z auta czegoś więcej - mówił szef zespołu M-Sport, Malcolm Wilson.


Prace nad tylnym skrzydłem trwały od bardzo dawna. Na żywo element sprawdzono w tunelu aerodynamicznym w Charlotte, tuż po zakończeniu Rajdu Meksyku. Od tego czasu prace nad częścią przybierały tempa, by ostatecznie mogły one zostać zakończone na nadchodzący Rajd Finlandii.

fot. M-Sport/FB

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz