Listwa - pasek

wtorek, 10 lipca 2018

Robert Kubica w tajnych testach Pirelli

Robert Kubica weźmie udział dziś oraz jutro w zamkniętych testach Pirelli. Jazdy mają miejsce na torze Silverstone, gdzie w miniony weekend odbyło się GP Wielkiej Brytanii. Oprócz polskiego kierowcy do bolidów swoich zespołów wsiądą Sebastien Buemi (Red Bull Tag Heuer) oraz Romain Grosjean (Haas). 
Podczas dwudniowych testów sprawdzane będą nowe opony włoskiego producenta na sezon 2019 Formuły 1.

Testy jedynego producenta opon w Formule 1, firmy Pirelli, zaczęły się dziś i będą trwać do środy. Przez oba dni jazd trójka wytypowanych kierowców - Robert Kubica, Sebastien Buemi i Romain Grosjean, pojawi się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii w godzinach 10:00 - 16:00 polskiego czasu (9:00-15:00 w Wielkiej Brytanii). Od 12:00 do 13:00 zaplanowana jest przerwa (11-12 w GB).

Udział w testach Roberta Kubicy oznacza brak Polaka w Goodwood Festival of Speed. Za pośrednictwem naszego fanpage'a na Facebooku informowaliśmy Was, że Krakowianin pojedzie Lancią 037. Kibice, którzy wybierali się na to wydarzenie nie powinni być zawiedzeni, gdyż na imprezie pojawi się inny polski kierowca - Krzysztof Hołowczyc.


Każda z ekip F1 ma do wykorzystania dwa dni testów opon Pirelli w całym sezonie, natomiast kierowcy, którzy biorą udział w jazdach są typowani przez zespół. Zespół z Grove na oba dni nie wybrał ani Lance'a Strolla, ani Sergey'a Sirotkina, co podkreśla wysoką pozycję polskiego kierowcy w Williamsie.

Pogoda na angielskim torze jest dobra, mimo pogorszenia się po Grand Prix Formuły 1. W Silverstone mimo zachmurzenia nie powinno padać, a przez oba dni temperatura ma się wahać w okolicach 18-24° C.

Robert Kubica pojawił się na torze już o godzinie 10:00. Polak wykonał jedno kółko instalacyjne, po czym wrócił do garażu. Niewiele później powrócił on na tor i wykonał długie serie okrążeń. Z relacji obecnego na torze Cezarego Gutowskiego wiadomo, że Kubica wykonał jak dotąd najwięcej kółek.Czasy okrążeń z testów nie będą znane. Testy mają charakter zamknięty, a na tor mają wstęp tylko nieliczni dziennikarze. W telewizji zatem nie zobaczymy relacji z jazd kierowców. W rozmowie z Eleven Sports Robert Kubica zdradził, że bolidy podczas testów będą na tych samych ustawieniach przez całe dwa dni. Sam zespół oraz kierowcy nie wiedzą co jest konkretnie sprawdzane - szczegóły zna jedynie Pirelli. Ważną informacją przekazaną również przez Polaka jest fakt, iż podczas testów zespoły nie mogą sprawdzać nowych części, co byłoby pomocne w zespole Williamsa.

fot. Pirelli Motorsport / twitter.com, Williams Martini Racing / twitter.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz