Listwa - pasek

piątek, 17 sierpnia 2018

Rajd Niemiec 2018: Tanak liderem, świetny występ Kajetanowicza

Zakończył się drugi dzień rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Niemiec. Po siedmiu odcinkach specjalnych pozycję lidera zajmuje Ott Tanak. Tuż za nim, ze stratą 12,3 sekundy, plasuje się Sebastien Ogier. Piątkowe podium uzupełnia Thierry Neuville (+27,4). W WRC2 lideruje Jan Kopecky. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zajmują świetne, czwarte miejsce (+37,0). Druga z rywalizujących polskich załóg - Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur - zakończyli dzień na 14. miejscu (+1:20,2).

Ott Tanak wygrał 5 z 6 rozegranych dziś odcinków specjalnych, dzięki czemu jutro rozpocznie dalszą rywalizację jako lider w rajdzie. 
- Nie mogę narzekać. Dzisiejszy poranek nie był perfekcyjny, ale czasy były dobre. Oczywiście auto miało dobrą prędkość, pozostawała jedynie kwestia dostosowania się. Teraz czuję się już dobrze - podsumował dzień Tanak.

Powody do radości mają dziś także polscy kibice, obserwujący zmagania Kajetana Kajetanowicza oraz Łukasza Pieniążka w klasyfikacji WRC2. W tej kwestii sporo do powiedzenia miała dziś pogoda. Piątek powitał zawodników wysoką temperaturą i słoneczną pogodą, z prawdopodobieństwem deszczu w późniejszej części dnia. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pewnym i równym tempem pokonali dzisiejsze próby. Podczas drugiego piątkowego odcinka, tuż przed startem polskiej załogi spadł ulewny deszcz, który dodał emocji, ale też znacznie utrudnił kierowcom zadanie.

Dużo bardziej zmiana pogody dała się we znaki drugiej z polskich załóg - Łukaszowi Pieniążkowi i Przemysławowi Mazurowi. Na drugim odcinku specjalnym mokra nawierzchnia w połączeniu ze zużytymi oponami doprowadziła do poślizgu auta polskich zawodników. Na szczęście nie ucierpiała ani załoga, ani samochód, dzięki czemu możliwa była kontynuacja rywalizacji i próba odrobienia straconych minut.
Jutrzejsze zmagania rozpocznie o 8:48 OS8 Arena Panzerplatte. Sobotnia rywalizacja będzie przebiegać na czterech odcinkach specjalnych, które załogi przejeżdżać będą dwukrotnie. 

fot. Ott Tanak/FB

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz