Listwa - pasek

środa, 22 sierpnia 2018

Rajd Turcji kolejną rundą WRC Kajetanowicza

Po udanym Rajdzie Niemiec dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka czas na kolejne wyzwania. Załoga LOTOS Rally Team pojawiła się na liście zgłoszeń Rajdu Turcji (13-16.09), który będzie dziesiątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Będzie to trzeci start tego duetu w tym sezonie.

Na liście zgłoszeń Rajdu Turcji tradycyjnie widnieją 3 auta WRC wystawione przez zespoły M-Sportu, Hyundaia, Toyoty i Citroena. Zmiany zajdą za kierownicą trzeciego samochodu koreańskiego i francuskiego koncernu - w pierwszym z wymienionych usiądzie Hayden Paddon, w drugim, Khalid Al-Qassimi. Dodatkowo, w Fordzie Fiesta RS WRC, zobaczymy Yazeeda Al-Rajhiego. Kierowca pochodzący z Arabii Saudyjskiej nie ukończył w tym roku ani jednego rajdu, w którym wystartował. Teraz będzie miał szansę to zmienić.

W klasie WRC2 o najlepszą lokatę walczyć będzie 15 duetów. Jedyna polska załoga, Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak, rywalizować będzie m. in. z Pontusem Tidemandem, Janem Kopeckym, Gusem Greensmith'em i Simone Tempestinim. W kategorii WRC3 powalczy czternaście załóg, natomiast w JWRC - trzynaście.

Całą listę zgłoszeń rajdu, z podziałem na klasy, możecie znaleźć TUTAJ.

fot. Marcin Snopkowski/kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz