Listwa - pasek

piątek, 28 lutego 2020

24h Le Mans: Polacy pojadą w legendarnym wyścigu

Federacja Automobile Club de l'Ouest w ostatni piątek lutego opublikowała listę zgłoszeń do wyścigu 24h Le Mans 2020 który odbędzie się w drugi weekend czerwca. W klasie LMP2 nie zabraknie polsko-niemieckiego zespołu Inter Europol Competition.


Najszybszą klasę, LMP1, będzie reprezentować 6 pojazdów. Jedyny zespół fabryczny, Toyota, wystawi dwa egzemplarze TS050 Hybrid, pojawią się też dwa Rebelliony oraz dwie Ginetty. W klasie LMP2, są 24 zgłoszenia, wśród nich jest jedna polsko-austriacka załoga, w której na ten moment wpisanych jest dwóch kierowców, Jakub Śmiechowski, oraz René Binder, nazwisko trzeciego kierowcy powinniśmy poznać w ciągu następnych miesięcy.


W klasie GTE PRO jest zgłoszonych łącznie czterech producentów, najwięcej pojazdów marki Porsche, trzy samochody Ferrari, dwie Corvetty C8.R i dwa Astony, co łącznie daje nam jedenaście zgłoszeń. Na klasę GTE AM składa się aż dwadzieścia pojazdów, w tym dwanaście samochodów marki Ferrari. Na liście rezerwowej natomiast mamy też drugi samochód od Inter Europol Competition, ciekawostką jest to, że na liście rezerwowej znalazł się samochód klasy LMP1 zespołu ByKolles Racing Team, tylko dlatego, że nie wzięli udziału dotychczas w ani jednym wyścigu sezonu 2019/2020 World Endurance Championship. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę zgłoszeń. Nie pozostaje nam nic jak tylko życzyć powodzenia zespołowi "Piekarzy".źródło: facebook.com/fiawec/, Intereuropolcompetition.eu

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz