Listwa - pasek

środa, 12 lutego 2020

Huttunen w całym cyklu RSMP oraz w WRC w sezonie 2020

Na początku lutego 2020 pojawiły się finansowe problemy u Jari Huttunena. Fin współpracował z zespołem Hyundai Motorsport, który zdecydował się jednak na wybranie dwóch innych kierowców do swojego programu w WRC - Nikolay'a Gryazina oraz Ole Christiana Veiby'ego. Huttunen, który pozostał bez wsparcia koreańskiego producenta, zdecydował, że w tym roku weźmie udział w całym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz pojawi się na starcie dwóch rajdów WRC.


Jari Huttunen zacznie swój rajdowy sezon od Rajdu Szwecji, gdzie rywalizować będzie w klasie WRC3 Hyundai'em i20 R5. Drugim rajdem Fina w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata będzie jego domowa runda - Rajd Finlandii. Sezon 26-latka wypełni 7 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

- Najważniejszymi dla nas rajdami będą rundy WRC - Rajd Szwecji oraz Rajd Finlandii, gdzie myślę, że będziemy w stanie dojechać na jednym z trzech najlepszych miejsc w klasie. Cykl RSMP jest dobry do utrzymywania i uzyskiwania doświadczenia w jeździe, gdyż odbywa się na nawierzchni asfaltowej i szutrowej - powiedział Jari Huttunen.

W 2018 roku Huttunen zakończył Rajd Szwecji na 6. miejscu w klasie WRC2. W poprzednim roku Fin nie ukończył tej imprezy po wypadnięciu z trasy OS18. Do tego czasu zajmował on drugą pozycję w swojej kategorii i był najszybszy na 9 odcinkach specjalnych.

- Cieszę się ze startu, Rajd Szwecji był co roku udaną imprezą dla nas. Samochód ewoluował od zeszłego roku, przynajmniej jeśli chodzi o silnik. Mamy odległy numer startowy, więc w tym roku warunki na trasie nie będą pewne. Musimy zachować ostrożność na zapoznaniu, aby móc poprawnie opisać wszystkie kamienie i skrzyżowania. W związku z tym, że rajd jest krótki, musimy naciskać od samego początku - dodał Huttunen.

Menadżer Huttunena, Marcus Grönholm, nie ma wątpliwości co do tempa jego ochrony. Według Grönholma, Fin w sezonie 2020 będzie nadal zbierał doświadczenie i podkreślał swój talent, szczególnie podczas rajdów z cyklu WRC.

- W zeszłym roku Jari pokazał swoją prędkość w Rajdzie Szwecji w Skodzie i wszyscy widzieli, że był szybki. Jari wydaje się być zadowolony z samochodu i mam nadzieję, że przejedzie czysty rajd. Miejsce na podium byłoby świetną rzeczą. Teraz ważne jest, aby Jari zdobywał coraz więcej doświadczenia i starał się uzyskać solidne występy. W tym roku staramy się w tym roku zwiększyć liczbę rajdów w jego programie - powiedział Marcus Grönholm, który pięciokrotnie stawał w swojej karierze na najwyższym miejscu podium w Rajdzie Szwecji.

fot. Karolina Borkowska / MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz