Listwa - pasek

czwartek, 13 lutego 2020

Robert Kubica kierowcą prywatnego zespołu w DTM [OFICJALNIE]

Portal TouringCarTimes ujawnił, że Robert Kubica zadebiutuje w niemieckiej serii wyścigowej DTM. Polskie kierowca będzie ścigać się za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM, specjalnie przygotowanego przez zespół ART Grand Prix. Auto będzie mieć barwy biało-czerwone. Konferencja prasowa, na której została potwierdzona ta informacja, rozpoczęła się w czwartek, 13. lutego, o 10:00 w siedzibie PKN Orlen. Link do niej znajdziecie na dole wpisu.

ZOBACZ TEŻ: Kubica w prywatnym zespole w DTM - szczegóły współpracy Polaka z PKN Orlen

Kubica testował BMW w teście młodych kierowców DTM na torze w Jerez, w grudniu ubiegłego roku, oceniając swoje opcje na rok 2020 po odejściu z zespołu Williams F1. Niestety dla Polaka zabrakło miejsca w fabrycznym składzie BMW, więc dołączy od w dodatkowo wystawionym, trzecim samochodzie. Dodatkowo, swój fabryczny zespół wystawi także ekipa Audi.

- DTM bardzo mi się spodobało - a grudniowy test w Jerez de la Frontera naprawdę narobił chęci, aby jeszcze bardziej tego spróbować na więcej. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej karierze w sporcie motorowym  - powiedział Kubica.

- Nie trzeba przedstawiać BMW, Roberta Kubicy ani DTM! Ich wspaniałe kariery mówią same za siebie. Ten projekt jest dla nas ważny i wkładaliśmy w niego dużo energii przez zimę. Z wielką dumą podejmiemy się tego z ambicją uhonorowania historycznego producenta samochodów, BMW, który zdobył kilka tytułów w najbardziej wymagających wyścigach - powiedział Sébastien Philippe, szef zespołu ART Grand Prix.

Dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt, był zachwycony końcowymi miesiącami spekulacji, nie tylko w kwestii wprowadzenia Kubicy do siatki DTM, ale także zabezpieczenia pierwszego zespołu klientów BMW w serii.

- To naprawdę świetna wiadomość dla DTM. Z przyjemnością witamy ART Grand Prix w DTM jako zespół klientów prywatnych. Od zawsze naszym celem było, aby pole DTM było jeszcze większe i bardziej atrakcyjne dzięki prywatnemu BMW M4 DTM. Było kilka opcji i w ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy wiele dyskusji z potencjalnymi zespołami. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, zdecydowaliśmy się na pakiet dostarczony przez ART Grand Prix - powiedział Marquardt.

- Robert pokazał podczas testu, że jest bardzo dobry w samochodzie DTM. Jest prawdziwym atutem serii. Trzymamy kciuki za ART Grand Prix i Roberta i mamy nadzieję, że uda im się udany sezon DTM - dodał dyrektor BMW Motorsport.

Zarówno Kubica, jak i ART Grand Prix będą obecne na oficjalnych testach przedsezonowych w Monza od 16 do 18 marca.

Ogłoszenie to potwierdza, że w stawce sezonu 2020 DTM oficjalnie zobaczymy siedem BMW M4 DTM oraz osiem samochodów Audi Sport.

 

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz