Listwa - pasek

wtorek, 14 kwietnia 2020

Rajd Lipawy 2020 przełożony

Rajd Lipawy został przełożony na późniejszy termin, bez dokładnej daty. Jest to spowodowane ograniczeniami łotewskiego rządu, które zostały przedłużone w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Zmiany w świecie rajdów wywołane pandemią koronawirusa

Rajd miał się odbyć w dniach 29-31. maja rozpoczynając tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, jednak został on przełożony na później po konsultacjach między promotorem wydarzeń RA Events, promotorem ERC Eurosport Events, FIA, a wszystkimi odpowiednimi organami.

Choć organizatorzy cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata chcieliby jak najszybciej ogłosić nową datę Rajdu Lipawy 2020, to w tym momencie jest to niemożliwe, gdyż najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo zespołów, załóg, kibiców oraz władz rajdu.

Mimo, że dokłada się wszelkich starań, aby w 2020 r. został zrealizowany planowany kalendarz zawierający osiem imprez, myśli całej rodziny ERC są teraz z osobami, których bliscy zmarli lub zachorowali w wyniku pandemii koronawirusa. Wiele miejsc pracy zostało utraconych, a ludzie znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach, dlatego niezwykle ważne jest, aby przestrzegać wszystkich wskazówek, aby ludzie byli bezpieczni i pozostali w domu.

Sezon ERC 2020 planuje się zacząć od 77. Rajdu Polski, który odbędzie się w dniach 26–28 czerwca.

fot. fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz