Listwa - pasek

sobota, 18 kwietnia 2020

Znamy datę Rajdu Barbórka 2020! Nowy odcinek specjalny w harmonogramie


Podczas transmisji na żywo na profilu RSMP.tv na Facebooku, Daniel Siemczuk, dyrektor Rajdu Barbórka, potwierdził datę tegorocznego polskiego klasyka zwieńczającego polski sezon rajdowy. 58. Rajd Barbórka 2020 odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, czyli w dniach 04-05.12. Do harmonogramu ma dołączyć nowy odcinek specjalny.

- My co roku staramy się coś znaleźć. Mamy nową lokalizację, która miała być w zeszłym roku, ale nie zdążyliśmy z jednym dokumentem. Jest już nowa lokalizacja i byłby to odcinek stricte miejski. Start będzie po parkingu jednego z hipermarketów galerii handlowej i zjazd byłby serpentyną. To coś, czego jeszcze nie było na żadnym rajdzie w Polsce - powiedział Daniel Sieczuk podczas rozmowy z Mariuszem Magierą i Szymonem Kornickim.

Daniel Siemczuk dodał również, że niemożliwy jest powrót OS Cytadela do harmonogramu imprezy. Jest to spowodowane m.in. budową Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski na terenie warszawskiej twierdzy. Była to próba, która wielokrotnie gościła w Rajdzie Barbórka - bardzo kręta, techniczna, rozgrywana w okolicach zbudowanych w XIX wieku historycznych fortyfikacji.


Całą transmisję na żywo, gdzie obecny był również m.in. Kajetan Kajetanowicz, możecie obejrzeć poniżej: 


fot. Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz