Listwa - pasek

piątek, 4 grudnia 2020

Rajd Monza 2020: Neuville odpadł z walki o mistrzowski tytuł. Kajetanowicz na piątym miejscu w WRC3

Za załogami Rajdu Monza pierwszy dzień zmagań. Na trasach było bardzo trudno - w wielu miejscach stała woda, miejscami był zdradliwie. Sporym sprytem wykazał się Esapekka Lappi, który zdecydował się założyć zimowe opony, dzięki czemu może się włączyć do walki o czołowe pozycje w imprezie - aktualnie jest drugi tracąc jedynie sekundę do załogi Sordo/del Barrio. Trzeci są Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (+12,0 sek). 

Po sześciu odcinkach specjalnych czwarte miejsce zajmują aktualni liderzy klasyfikacji generalnej sezonu - Evans i Martin (+17,1 sek). Najlepszą piątkę zamyka duet Tanak/Jarveoja (+17,7 sek).

Szóste miejsce po pierwszym dniu wywalczyła załoga Rovanpera/Halttunen (+24,8 sek). Dalej sklasyfikowana jest najlepsza dwójka jadąca autem Rally2, która również lideruje w klasie WRC3 - Mikkelsen i Jaeger (+1:04,2 min). Ósma pozycja na ten moment należy do Veiby'ego i Anderssona (+1:14,3 min). Dziesiątkę zamykają druga i trzecia załoga WRC3, czyli Lindholm/Korhonen (+1:56,7 min) oraz Solberg/Johnston (+1:57,9 min).

Na mecie pierwszego dnia Rajdu Monza zabrakło walczącego o tytuł Thierry'ego Neuvilla, pilotowanego przez Nicolasa Gilsoula. Do silnika auta Belga na OS4 dostała się woda, co uniemożliwiło dalszą jazdę, a dodatkowo i20 zablokowało trasę odcinka. Po przejeździe kilku załóg, pozostałym zostały nadane czasy. Neuville już na OS2 miał problemy, gdzie wpadł w poślizg uderzając w płot. Obie przygody kierowcy ekipy Hyundai'a możecie zobaczyć poniżej.

W klasie WRC2 walka jest zacięta, lideruje tam duet Tidemand/Barth. Załogi Fourmaux/Jamoul (+6,8 sek), Ostberg/Eriksen (+12,4 sek) i Kopecky/Hlousek (+19,9 sek) zamykają się w 20 sekundach straty do Szwedów.

We wspomnianej wcześniej kategorii WRC3 do mety dnia nie dojechał jedynie włoski duet Scandola/D'Amore. W najlepszej piątce, za załogami Mikkelsen/Jaeger, Lindholm/Korhonen (+52,5 sek) i Solberg/Johnston (+53,7 sek), zostali sklasyfikowani Huttunen i Lukka (+1:06,8 min) oraz Kajetanowicz i Szczepaniak (+1:29,7 min).

W JWRC z przewagą ponad dwóch minut nad duetem Sesks/Francis pewnie prowadzą Kristensson i Sjöberg. Obie te załogi mają szansę na tytuł mistrzowski w swojej klasie. 

Na sobotę organizatorzy rajdu przygotowali dwie pętle złożone z odcinków: Selvino (25,06 km), Gerosa (11,09 km) oraz Costa Valle Imagna (22,17 km). Będą to jedyne próby położone poza torem Monza. W wielu miejscach na tych odcinkach może leżeć śnieg - załogi będą rywalizować na wysokości nawet 1300 m. n.p.m.. Dzień zakończy znany z piątku OS PZero Grand Prix (10,31 km).

fot. redbullcontentpool.com, kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz