Listwa - pasek

czwartek, 3 grudnia 2020

Tor Modlin Rally Show: Grudniowe emocje na Torze Modlin! [HARMONOGRAM]

Przed nami małe rajdowe święto na Torze Modlin. Organizatorzy, w tym Leszek Kuzaj, 12 grudnia zorganizują Tor Modlin Rally Show. Impreza będzie składać się z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości wynoszącej blisko 35 km. Swoją obecność zapowiedziało już kilka załóg.

Ideą zawodów jest uroczyste zakończenie sezonu motorsportowego w Polsce, który, w wyniku pandemii koronawirusa, był wyjątkowo krótki. 

Tor Modlin jest znany m.in. z trzech ostatnich edycji Rajdu Barbórka. Tym razem nitka modlińskiego obiektu sportowego sama będzie stanowić rajd zakończony kryterium. Niestety kibice nie będą mogli wejść na teren imprezy, jednak organizator zapowiedział już transmisję na żywo.


- Pragniemy zorganizować zawody na zakończenie trudnego sezonu, podczas którego nie odbyło się wiele dobrych rajdów i świetnych imprez. Dysponujemy zamkniętym terenem, jesteśmy więc w stanie przygotować warunki do rywalizacji z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego dla zawodników i ekip. Nie możemy zaprosić kibiców na nasz obiekt. Nie wyobrażamy sobie jednak rywalizacji bez widzów, podzielimy się emocjami za pośrednictwem internetowej transmisji live z 2 OS i wieczornego Kryterium Toru Modlin. Relacje TV zapowiedziały 3 stacje telewizyjne - napisał organizator w zapowiedzi rajdu. 

Do zawodów może zgłosić się maksymalnie 60 załóg. Swoją obecność potwierdzili już Jari Huttunen, Hubert Laskowski, Łukasz Byśkiniewicz, Adrian Chwietczuk i Marek Suder. Nieoficjalnie mówi się, że mają wystartować także m.in.: Jari Huttunen, Grzegorz Olchawski, Michał Ratajczyk i Kacper Wróblewski. Przyjmowanie zgłoszeń ma zakończyć się w poniedziałek o 24:00, także we wtorek 8 grudnia najprawdopodobniej poznamy wszystkie załogi rajdu rozgrywanego na Torze Modlin.

- Cześć, mogę potwierdzić - jedziemy Tor Modlin Rally Show. Z tego powodu jestem przeszczęśliwy, ponieważ oznacza to, że jeszcze raz w tym roku wsiądziemy do naszego Hyundaia i20 R5. Po odwołaniu Rajdu Barbórka zmartwiłem się, że w tym sezonie już nie poczujemy rajdowych emocji. A tu taka niespodzianka, która uszczęśliwi nie tylko mnie. - napisał na swoim profilu społecznościowym Łukasz Byśkiniewicz.

- Trasa znana z Rajdu Barbórka będzie rozegrana na 9 OS o różnych konfiguracjach. Nie zabraknie OS na dochodzenie czy kilku spektakularnych beczek - napisał organizator rajdu.

Zobaczcie poniżej harmonogram Tor Modlin Rally Show:

Na imprezę zaprasza sam Leszek Kuzaj: "Tor Modlin zorganizuje warunki do święta rajdowego / sportów motorowych 12 grudnia, którego współautorami będą uczestnicy. Lubimy wyzwania i nigdy się nie poddajemy . Bardzo zależy nam, aby Tor Modlin Rally Show był czymś wyjątkowym i zgromadził czołowych zawodników. Do wielu kolegów, do których miałem kontakt, sam zadzwoniłem. Nie do wszystkich jestem w stanie dotrzeć bezpośrednio, jednak za pomocą tej informacji serdecznie zapraszam. Zależy nam, aby były to jedne z lepszych zawodów, w których uczestniczyliście. Oprócz 100 procentowej rywalizacji sportowej, dojdzie do spotkania środowiska rajdowego, rozmów i dobrej atmosfery.".

fot. pzm.pl (Rajd Barbórka 2018), kajto.pl (Rajd Barbórka 2019)

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz