Listwa - pasek

wtorek, 24 maja 2022

Rajd Polski 2022: 31 maja poznamy listę zgłoszeń

Już za kilkanaście dni europejska i polska czołówka zmierzą się na trasach ORLEN 78. Rajdu Polski. Do biura rajdu spływają kolejne zgłoszenia, ale zgodnie z regulaminem listę zgłoszeń załóg, którzy wystartują w Mikołajkach poznamy 31 maja podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Wcześniej lista zgłoszeń musi zostać zaakceptowana przez FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) i dopiero wtedy organizator może upublicznić jej zawartość. Wielu zawodników nie ukrywa jednak swoich planów i dlatego też kibice wybierający się do Mikołajek już wiedzą, że na szybkich mazurskich szutrach zobaczymy między innymi Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka (Skoda Fabia Rally2 Evo).

Mistrzowie Polski debiutują w tym sezonie w mistrzostwach świata (WRC) i koncentrują się na walce w kategorii WRC2, ale dla polskiego klasyka – rundy mistrzostw Europy (ERC) – robią wyjątek i zobaczymy ich w Mikołajkach.

Marczyk i Gospodarczyk znakomicie wypadli w zakończonym w ubiegłą niedzielę Rajdzie Portugali, czwartej rundzie WRC. Rywalizowali naturalnie w WRC2 i w grupie samochodów Rally2 (dawniej R5) uplasowali się na 4 miejscu wśród 30 załóg, które osiągnęły metę w tej kategorii. Warto również odnotować, że ich łupem padł pierwszy odcinek specjalny w rajdzie – superoes rozegrany na ulicach historycznej Coimbry.

Marczyk niejednokrotnie zwyciężał na tego typu technicznych próbach. Do niego należy najlepszy czas (1:46,6) uzyskany przez polskiego zawodnika na torze Mikołajki Arena. Rekordzistą wśród „erpiątek” jest Jari Huttunen z Finlandii, który trasę o długości 2,5 km przejechał o 0,6 sekundy szybciej. Rekord toru (1:44,3) został natomiast ustanowiony w 2017 roku przez Sebastiena Ogiera, ośmiokrotnego mistrz świata.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz