Listwa - pasek

poniedziałek, 16 maja 2022

Rajd Wysp Kanaryjskich 2022: Efren Llarena umacnia się na pozycji lidera. Polacy poza pierwszą dziesiątką

Rajd Wysp Kanaryjskich (12-14 maja) był trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy, ostatnią przed Rajdem Polski. Imprezę wygrali Nil Solans i Marc Marti, jednak nie było to łatwe zwycięstwo - przez wszystkie 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 194 km wywalczyli oni jedynie 11,1 sekundy przewagi nad Efrenem Llareną i Sarą Fernandez. Podium skompletowali Yoann Bonato i Benjamin Boulloud, którzy przegrali rywalizację o drugie miejsce o 0,1 sekundy.

- To niesamowite być tutaj. Muszę podziękować wszystkim, moim sponsorom i, oczywiście, zespołowi. To zwycięstwo jest dla nich, bez nich nie moglibyśmy tego osiągnąć. Bardzo walczyliśmy z samochodem podczas rajdu. Nie mieliśmy czasu ani pieniędzy, żeby pojechać na testy, więc podczas rajdu wprowadzaliśmy zmiany i modyfikacje. Chcę pojechać do Polski. Zobaczymy czy znajdę wsparcie, żeby to zrobić - powiedział na mecie Rajdu Wysp Kanaryjskich Nil Solans.

Tuż za podium, ze stratą 23,8 sekundy, rywalizację zakończyli Enrique Cruz i Yeray Mújica Eugenio. Na piątym miejscu zameldowali się Simone Campedelli i Tania Canton (+1:03,8 min.). Szóstą pozycję zajął duet Bassas Mas/Coronado Jiménez (+1:09,1 min.). Z siódmym wynikiem w "generalce" i pierwszym w klasie RGT rajd zakończyli Guigou i Bronner (+1:37,5 min.) jadący Alpine A110 Rally RGT. Ósmi byli Pardo Siota i Perez Fernandez (+1:46,0 min.). Czołową dziesiątkę zamknęły załogi Tempestini/Igu (+2:05,1 min.) oraz Herczig/Bacigal (+2:06,9 min.) 

Najlepszą polską załogą byli bracia Kotarba (+5:54,7 min.), którzy zakończyli rywalizację na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej. Kolejnym sklasyfikowanym duetem reprezentującym polskie barwy byli Chwist i Helle (+12:59,5 min, 36. miejsce). Na 50. miejscu w "generalce" i pierwszym w klasie ERC3 (choć warto wspomnieć, ze byli oni jedyną załogą w tej kategorii) dojechali Widłak i Dymurski (+18:12,9 min.).

Do mety nie dojechali Grzegorz Grzyb i Kamil Kozdroń, którzy na trasie OS9 rolowali. Po tym zdarzeniu przejazd tej próby sportowej został wstrzymany, a załogom nadano czasy. Do tego momentu zajmowali oni dziewiąte miejsce.

Wspomniani Llarena i Fernandez dzięki drugiemu miejscu w rajdzie i na Power Stage'u umocnili się na pozycji liderów sezonu 2022 Rajdowych Mistrzostw Europy. Przed kolejną rundą, którą będzie Rajd Polski, mają 70 punktów. Drudzy są Solans i Marti (65 pkt.), a tymczasowe podium zamykają Araujo i Ramalho (45 pkt.), którzy nie wystartowali na Kanarach.

Przed załogami startującymi nie tylko w cyklu ERC, ale też RSMP, jest 78. Rajd Polski (10-12.06), tradycyjnie z bazą w Mikołajkach.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz