Listwa - pasek

wtorek, 4 czerwca 2024

Rajd Polski 2024: Mocna stawka na 80. Rajd Polski. 9 aut klasy Rally1 na liście zgłoszeń

Organizatorzy 80. Rajdu Polski (27-30 czerwca) opublikowali listę zgłoszeń. Widnieją na niej łącznie 44 załogi, z czego aż 9 pojedzie w autach Rally1. Nie zabrakło na niej także czołówki klasy WRC2 oraz obu duetów Orlen Teamu - Kajetanowicz i Szczepaniaka oraz Marczyka i Gospodarczyka.

W królewskiej klasie WRC zobaczymy 9 samochodów. Trzy z nich wystawi ekipa Hyundai'a i rywalizować w nich będą duety: Neuville/Wydaeghe, Tanak/Jarveoja oraz Mikkelsen/Eriksen. W Toyotach zobaczymy załogi Evans/Martin, Ogier/Landais i Katsuta/Johnston. W barwach M-Sportu pojadą Fourmaux/Coria, Munster/Louka oraz, po raz pierwszy w aucie klasy Rally, Sesks/Francis. Łotysze nie są zgłoszeni do walki o punkty 

W kategorii WRC2 o punkty rywalizować będą 23 załogi w autach Rally2. Choć zabraknie aktualnych liderów i wiceliderów tej kategorii (Rossela i Solansa), to emocji z pewnością nie zabraknie. Zgłoszeni zostali m.in. Solberg i Edmondson, Pajari i Malkonen, Gryazin i Aleksandrov, Joona i Hussi oraz Greensmith i Andersson. Z polskiej czołówki zobaczymy m.in. załogi Kajetanowicz/Szczepaniak (który rywalizować będzie także w WRC2 Challenger), Marczyk/Gospodarczyk. Na rajdowe odcinki specjalne wracają Sołowow i Baran oraz Chwietczuk i Syty.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Polski 2024: Kajetanowicz wystartuje w ORLEN 80. Rajdzie Polski. Mistrz świata i trzykrotny zwycięzca polskiego klasyka przygotował dla kibiców specjalną strefę

W WRC3 pojawi się 10 załóg. Oprócz czołówki tej klasy, czyli m.in. duetów Dominguez/Penate, Cerny/Krajca pojawi się aż 5 polskich załóg. Będą to Matulka/Dymurski, Predko/Jurgała, Bonder/Pochroń, Roefler/Bała i Ważny/Dzienis. W aucie klasy Rally3 pojedzie także duet Kowalczyk/Hryniuk, ale nie został zgłoszony do rywalizacji o punkty w WRC3.

Dodatkowo w aucie Rally4 pojawi się niemiecki duet Pahlitzsch/Grundmann i będzie to jedyne auto z napędem na jedną oś.

Pełna lista zgłoszeń jest dostępna TUTAJ.

fot. Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz