Listwa - pasek

czwartek, 28 września 2017

Mikkelsen wraca na stałe do WRC

Andreas Mikkelsen, po wycofaniu się zespołu Volkswagena z Rajdowych Mistrzostw Świata, został bez pracodawcy, tak jak Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala. Różnica była taka, że Francuz znalazł miejsce w M-Sporcie, a Fin w Toyocie. Dziś się to zmieniło - Norweg również podpisał kontrakt i wraca na stałe do WRC.

Jak poinformował dziś Hyundai Motorsport, Andreas Mikkelsen podpisał dwuletni kontrakt z zespołem na sezony 2018 i 2019. Norweg rozpocznie współpracę z niemieckim zespołem z siedzibą Alzenau już od Rajdu Hiszpanii, który startuje w najbliższy weekend.

Norweg przejedzie wszystkie 13 rund sezonu 2018. Trzy pozostałe załogi - Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, Dani Sordo/Marc Matri i Hayden Paddon/Sebastian Marschall, również pozostają związane kontraktem do końca następnego sezonu.

Andreas Mikkelsen przejechał w tym sezonie 6 rajdów - 3 za kierownicą Skody Fabii R5 w klasie WRC2 i 3 za kierownicą Citroena C3 WRC w mistrzowskiej klasie WRC. Jego najlepszym wynikiem jest drugie miejsce w Rajdzie Niemiec.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz