Listwa - pasek

wtorek, 19 września 2017

Rajd Nadwiślański 2017: 36 załóg na start

Już 29 września startuje Rajd Nadwiślański. Do udziału w piątej, przedostatniej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 36 załóg. Na liście startowej pojawiły się nazwiska z czołówki krajowej rywalizacji.

Z "jedynką" wystartuje duet Bryan Bouffier / Gilbert Dini, którzy dopiero co triumfowali w Rally di Roma Capitale, rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Francuz zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty klasy OPEN N. Drudzy na liście startowej są Filip Nivette i Kamil Heller. Aktualni liderzy klasyfikacji Inter Cars RSMP pojadą Skodą Fabią R5. "Trójka" to duet Zbigniew Gabryś / Artur Natkaniec, którzy wystartują Fiestą R5. 

Z dalszymi numerami wystartują kolejno: Jakub Brzeziński (Fiesta Proto), Mariusz Stec i Jacek Rathe (Fiesta Proto), Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Fiesta R5). Pierwszą dziesiątkę na liście startowej dopełnią załogi: Butvilas/Vaitkevicius (Fabia R5), Maj/Jasiński (Fiesta Proto), Marczyk/Gospodarczyk (Subaru Impreza) oraz Kotarba/Kotarba (Lancer EVO IX).

W klasie Open 2WD za kierownicą zobaczymy Jana Chmielewskiego, który po jednorazowym starcie Peugeot'em 206 w Rajdzie Dolnośląskim, wraca za kierownicę BMW R+ Maxi, by bronić pozycji lidera w klasyfikacji aut z napędem na jedną oś. Jedynie 2 punkty straty do Chmielewskiego ma Tomasz Gryc, który w Rajdzie Nadwiślańskim zaprezentuje się, jak zwykle, w Peugeocie 208 R2. Aktualny wicelider klasy aut 2WD otwiera listę aut klasy 4. Nie zabrakło na niej również Jacka Jureckiego i Łukasza Byśkiniewicza, którzy podczas najbliższej rundy RSMP kontynuować będą bój o najniższe miejsce na podium w klasie aut z napędem na jedną oś. Duet ten dzieli jedynie 1 punkt, na korzyść kierowcy załogi Jurecki/Trela.

Rywalizacja na trasach odcinków specjalnych rozegra się w sobotę i niedzielę (30.09-01.10), natomiast na piątek (29.09), w centrum Lublina, zaplanowana jest ceremonia startu. 


fot. Marcin Kaliszka

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz