Listwa - pasek

wtorek, 16 stycznia 2018

OFICJALNIE: Robert Kubica kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa na rok 2018

Świetna informacja dla polskich kibiców! Robert Kubica został kierowcą rezerwowym i rozwojowym zespołu Williams Martini Racing na sezon F1 w 2018 roku. Oznacza to, że zobaczymy polskiego kierowcę na torze w najnowszym bolidzie zespołu z Grove podczas sesji treningowych wielu Grand Prix Formuły 1.

Rola kierowcy rezerwowego i rozwojowego oznacza, że Robert Kubica zasiądzie za kierownicą najnowszego bolidu Williamsa, FW41, podczas testów w Barcelonie i innych odbywających się w sezonie oraz podczas sesji treningowych, które odbywać się będą podczas Grand Prix Formuły 1.

OFICJALNIE: Sergey Sirotkin drugim kierowcą Williamsa

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączam do zespołu Williams jako oficjalny kierowca rezerwowy i rozwojowy. Czuję się w najlepszej formie fizycznej, w jakiej kiedykolwiek byłem, ale zajęło mi dużo czasu, aby dotrzeć tu, gdzie jestem teraz, więc chciałbym podziękować Williamsowi za możliwości, które mi dali do tej pory i za wiarę we mnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyłem się, że mogłem wrócić do Formuły 1 i teraz nie mogę się doczekać współpracy z zespołem technicznym Williamsa, zarówno w fabryce, jak i na torze, aby naprawdę pomóc w dopracowaniu FW41, co będzie miało wpływ na walkę w 2018 roku. Po przejechaniu zarówno FW36, jak i FW40, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak FW41 radzi sobie na torze i jak się współpracuje z zespołem, aby zapewnić maksymalizację osiągów bolidu. Moim ostatecznym celem pozostają wyścigi w Formule 1 i jest to kolejny ważny krok w tym kierunku: nie mogę się doczekać, aby zacząć - powiedział Robert Kubica.

- Z przyjemnością ogłaszam, że Robert dołączy do Williamsa jako nasz rezerwowy i rozwojowy kierowca w sezonie 2018. Wszyscy w Williamsie byli pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął, i jest to wielki kredyt zaufania dla jego siły charakteru i zaangażowania w powrót do Formuły 1. Cieszymy się, że kontynuujemy naszą współpracę z Robertem i cieszymy się na myśl współpracy z nim w nadchodzącym sezonie - mówiła Claire Williams.

- Przede wszystkim chcielibyśmy pogratulować Robertowi tego, co osiągnął do tej pory. Przezwyciężenie kontuzji, powrót do sprawności fizycznej i ponowne prowadzenie bolidu Formuły 1 to niezwykłe osiągnięcie, które rzadko się udaje. Przewidujemy, że Robert wniesie duży techniczny wkład do zespołu, wykorzystując swoje bogate doświadczenie z torów, pracy symulatora i wsparcia dla kierowców wyścigowych i inżynierów w każdym wyścigu. Jest kierowcą, którego podziwiałem od wielu lat i osobiście cieszę się, że mogę z nim współpracować w sezonie 2018 - powiedział Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz