Listwa - pasek

wtorek, 16 stycznia 2018

OFICJALNIE: Sirotkin nowym kierowcą Williamsa

Wiadomo już oficjalnie - rosyjski kierowca, Sergey Sirotkin, został drugim kierowcą zespołu Williams Martini Racing. 22-latek, który swoją pierwszą jazdę za kierownicą bolidu FW40 zaliczył na torze w Abu Zabi, podczas testów opon Pirelli, podpisał kontrakt z zespołem na najbliższy sezon. Dla Roberta Kubicy oznacza to, że w 2018 nie będzie on jednym z kierowców startujących w F1, gdyż miejsca we wszystkich zespołach są już zajęte...

AKTUALIZACJA: ROBERT KUBICA KIEROWCĄ ROZWOJOWYM I TESTOWYM WILLIAMS MARTINI RACING (kliknij tutaj)

Wiele wskazywało na to, że zespół z Grove wybierze nie Roberta Kubicę, a Sergeya Sirotkina, jako drugiego kierowcę w ekipie. Do wczoraj wszystkie te informacje pozostawały nieoficjalne, były to domysły dziennikarzy, które za każdym razem Williams Martini Racing dementował. W mediach można było przeczytać, że 16 stycznia będzie dniem ogłoszenia składu zespołu na najbliższy sezon. Warto dodać, że nadal nie jest znane nazwisko trzeciego kierowcy.

W oficjalnej informacji wydanej na stronie williamsf1.com możemy przeczytać wypowiedzi Lance'a Strolla, pierwszego kierowcy zespołu, Sergeya Sirotkina, Claire Williams oraz Paddy'ego Lowe'a.

- Przede wszystkim chciałbym powitać Siergieja w Williamsie i cieszę się, że został on moim partnerem w zespole. Znam Siergieja i jestem pewien, że bardzo szybko zaczniemy współpracować. Bardzo podobał mi się mój debiutancki sezon w zespole, a było to wiele niezapomnianych wydarzeń, na których będę mógł się oprzeć w nadchodzącym sezonie. Z niecierpliwością czekam na testy na torze w Barcelonie i po raz pierwszy będę jeździł nowym FW41 - powiedział Lance Stroll.

- To, że jestem szczęśliwy i dumny z przyłączenia się do tak znanego zespołu jak Williams, to mało powiedziane. By znaleźć się tu gdzie jestem aktualnie, wymagało ogromnej pracy. Jestem naprawdę szczęśliwy i wdzięczny wszystkim zaangażowanym. Jest to rezultat naszych wspólnych wysiłków, pomogło mi to zrealizować moje marzenie i zapewniam, że zespół będzie mógł polegać na mnie, aby dać z siebie wszystko - mówił nowy kierowca zespołu Williamsa, Sergey Sirotkin.

- Po obszernym procesie oceny kierowców jestem zachwycona, że nasz skład na 2018 zostały sfinalizowany. Jestem podekscytowana tym, co przyniesie następny sezon. Poświęciliśmy czas na ocenę wszystkich dostępnych opcji i jestem przekonana, że Lance i Sergey mogą zapewnić najlepsze wyniki dla zespołu. Filozofią Williamsa zawsze była promocja i rozwój młodych talentów, a Sergey pasował do tego etosu. Lance zaliczył świetny debiutancki sezon i jest już gotowy do startu w 2018 roku. Mamy utalentowany skład kierowców w 2018 roku, a my jesteśmy pewni, że dostarczyą oni ekscytujące wyniki dla zespołu - powiedziała zastępczyni szefa zespołu, Claire Williams.

- Przeprowadziliśmy rygorystyczny i wyczerpujący proces oceny kierowcy. Ostatecznie, Siergiej wywarł wrażenie na zespole swoim tempem jazdy, talentem, uwagami technicznymi i etyką pracy, zarówno w fabryce, jak i na torze w Abu Zabi. Jestem zachwycony, że dołączy do zespołu, by współpracować z Lance'm w przyszłym sezonie. To będzie drugi rok Lance'a w zespole Williams, po świetnych osiągnięciach w swoim debiutanckim sezonie. Mamy ekscytujący skład na rok 2018, który naszym zdaniem pomoże nam zmaksymalizować potencjał FW41 - dodał na koniec dyrektor techniczny zespołu, Paddy Lowe.
Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz