Listwa - pasek

piątek, 12 stycznia 2018

WRC 2018: Suninen i Bouffier w trzeciej Fieście, Pieniążek w WRC2

Sezon 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata zbliża się wielkimi krokami. Kierowcy są już po pierwszych testach. Za niecałe 2 tygodnie, 25 stycznia, startuje pierwszy rajd tegorocznego cyklu - Rajd Monte Carlo. Przeczytajcie o ostatnich najważniejszych informacjach ze świata WRC - o zmianach w M-Sporcie oraz o polskiej załodze, która startować będzie w kategorii WRC-2.

Zmiany w zespole Malcolma Wilsona
M-Sport World Rally Team od najbliższego sezonu będzie mógł liczyć na wsparcie od Ford Performance. Z pewnością pozwoli to brytyjskiemu zespołowi rajdowemu na dalszy rozwój Forda Fiesta WRC. Dodatkowo Red Bull, który podczas ostatniego roku startów Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassii wspierał jedynie francuski duet, zwiększył nakłady sponsorskie i malowanie z popularnym napojem energetyzującym zobaczymy również na aucie załogi Elfyn Evans/Daniel Barritt.
Z tym samym malowaniem na Fordach Fiesta R5 pojadą Eric Camilli i Teemu Suninen podczas Rajdu Monte-Carlo.Z zespołem M-Sport w autach klasy WRC wystartują również Bryan Bouffier oraz wspomniany wcześniej Teemu Suninen. Pierwszy z wymienionych w trzecim Fordzie Fiesta WRC pojedzie w Rajdzie Monte-Carlo oraz w Rajdzie Korsyki, natomiast dobrze obiecujący Fin pojawi się w aż ośmiu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. Po raz pierwszy za kierownicą auta ekipy Wilsona 24-latek w tym sezonie wystartuje w Rajdzie Szwecji.

Malowanie Fiesty WRC Bryana Bouffier'a

Łukasz Pieniążek w WRC2
Polski kierowca, który w zeszłym sezonie zaliczył 7 startów w WRC, ponownie pojawi się w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na prawym fotelu Skody Fabii R5 zasiądzie najprawdopodobniej Przemysław Mazur, jak miało to miejsce w 2017 roku. Auto będzie przygotowywać Printsport Racing. Z zespołem tym Łukasz Pieniążek współpracował podczas Rajdu Walii 2017, gdzie również wystartował Fabią R5 kończąc rywalizację na 9. miejscu w klasyfikacji WRC2.

- W tym sezonie kontynuujemy naszą przygodę z Mistrzostwami Świata! Wystartujemy w 7 rundach w ramach WRC2 w Škoda Fabia R5. Zaczynamy od Rajdu Szwecji! Przygotowaniem auta zajmie się najlepszy prywatny zespół w WRC - Printsport Racing! Na rozgrzewkę Arctic Lapland Rally, który będzie przetarciem przed Szwecją - napisał Pieniążek na swoim fanpage'u na Facebooku.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz