dezd

środa, 10 lipca 2019

Rajd Elektreny 2019: Mistrzostwa Polski przenoszą się na litewskie szutry [HARMONOGRAM]

W najbliższy weekend na Litwie odbędzie się 5. Rajd Elektreny - czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Litwy. Na liście zgłoszeń widnieją 64 załogi, 12 spośród nich zaprezentuje się w autach klasy R5. 

W "R-piątkach" pojadą: Vaidotas Zala (Fabia), który zgłosił się do Mistrzostw Polski i Litwy, Mikołaj Marczyk (Fabia), Vytautas Svedas (Polo, tylko Mistrzostwa Litwy), Tomasz Kasperczyk (Fiesta), Kacper Wróblewski (i20), Łukasz Byśkiniewicz (i20), Łukasz Kotarba (C3), Robert Kocik (Fiesta, tylko Mistrzostwa Litwy), Daniel Chwist (i20), Jarosław Kołtun (Fiesta), Sylwester Płachytka (Fiesta) oraz Maciej Lubiak (i20).

ZOBACZ TEŻ: Rajd Elektreny 2019: Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski powalczą na litewskich szutrach

Tegoroczny Rajd Elektrenai składać się będzie z 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 294,67 km. W piątek załogi pokonają dwukrotnie bardzo krótki odcinek Elektrenai (1,07 km). W sobotę na załogi czekać będzie 14 oesów rozegranych w trzech pętlach: w pierwszej zawodnicy dwukrotnie pokonają odcinki Peliunai (6,50 km) i Bijunai (14,81 km), w drugiej, również dwukrotnie, pojawią się na oesach Suoliai (5,07 km) i Bajorai (6,80 km). W trzeciej natomiast kierowcy zmierzą się na trzech, przejeżdżanych dwa razy, odcinkach: Noskunai (5,50 km), Liaukiskes (6,92 km) oraz Beizjonys (4,38 km). Zaplanowane odcinki specjalne nie różnią się od ubiegłorocznych, co może nieco ułatwić zadanie załogom, które startują w tym rajdzie drugi raz z rzędu.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Elektreny 2019: Wyjazdowa runda na Litwie Byśkiniewicza i Cieślara



Harmonogram (godziny czasu polskiego):
Piątek, 12.07.2019 r.
OS1 Elektrėnai 1 (1.07 km) - 17:30
OS2 Elektrėnai 2 (1.07 km) - 17:43

Sobota, 13.07.2019 r.
Serwis A (Elektrėnai) - 08:15
OS3 Peliūnai 1 (6.50 km) - 08:50
OS4 Bijūnai 1 (14.81 km) - 09:10
OS5 Peliūnai 2 (6.50 km) -09:55
OS6 Bijūnai (14.81 km) - 10:15
Serwis B (Elektrėnai) - 11:10
OS7 Šuoliai 1 (5.07 km) - 12:55
OS8 Bajorai 1 (6.80 km) - 13:15
OS9 Šuoliai 2 (5.07 km) - 14:00
OS10 Bajorai 2 (6.80 km) - 14:20
Serwis C (Elektrėnai) - 15:00
OS11 Noškūnai 1 (5.50 km) - 16:45
OS12 Liaukiškės 1 (6.92 km) - 17:10
OS13 Beižionys  1 (4.38 km) - 17:25
OS14 Noškūnai 2 (5.50 km) - 18:05
OS15 Liaukiškės 2 (6.92 km) - 18:30
OS16 Beižionys 2 (4.38 km) - 18:45

fot. Łukasz Miklasiński/ewrc.cz

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz