Listwa - pasek

poniedziałek, 22 lipca 2019

Rally di Roma Capitale 2019: Włosi zdominowali rywalizację u siebie

Na podium Rally di Roma Capitale, czyli Rajdu Rzymu, stanęły trzy załogi, w których kierowcami są Włosi. Na pierwszej lokacie rywalizację ukończył duet Basso/Granai, który aktualnie lideruje w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Włoch. Oznacza to, że w każdej z tegorocznych imprez ERC wygrała inna załoga. Drugi był duet Campedelli/Canton (+23,3 sek), a trzeci - Crugnola/Ometto (+1:00,3 min). Najlepsza polska załoga, Habaj/Dymurski, została sklasyfikowana na 17. miejscu po błędzie w pierwszym dniu rajdu.


Tuż za podium zostali sklasyfikowani Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov (+1:00,3 min), którzy rywalizację ukończyli z 1-minutową karą za niezgodny z homologacją rozstaw osi. Dzięki uzyskanej lokacie, Rosjanie są nowymi liderami cyklu wyprzedzając Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego o 7 punktów.

Piąte miejsce zajęli Filip Mares i Jan Hlousek (+1:26,0 min), zaś szóste - duet Ingram/Whittock (+1:43,5 min). Zaledwie o 5,6 sekundy wolniejsi byli Herczig i Ferencz (+1:49,1 min). Ósmą lokatę wywalczyli Sesks i Briedis (+3:14,5 min). Dziesiątkę zamknęły włoskie załogi Rusce/Vozzo (+4:13,9 min) oraz Scandola/D'Amore (+4:42,4 min).

W ERC2 najszybsza okazała się polska załoga startująca również w klasie Abarth Rally Cup. Dariusz Poloński i Łukasz Sitek pewnie wygrali kończąc rywalizację z przewagą 3:14,8 min nad duetem Melegari/Bonato oraz 3:26,2 min nad załogą Nucita/Di Caro. Były to jedyne sklasyfikowane duety w wyżej wymienionych klasach.

Łukasz Habaj i Daniel Dymurski wywieźli z Rzymu 4 punkty za czwarte miejsce wywalczone podczas drugiego dnia Rajdu Rzymu. Polska załoga rywalizująca Fabią R5 wypadła na OS6 kończącym pierwszy, sobotni etap imprezy. Do tego czasu zajmowali oni drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu ze stratą do załogi Basso/Granai wynoszącą 53 sekundy.

Kolejnym krajem, gdzie rywalizować będą załogi startujące w ERC, będą Czechy. W dniach 16-18. sierpnia odbędzie się tam 49. edycja Rajdu Barum. Będzie to 6 z 8 imprez tegorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz