Listwa - pasek

środa, 3 lipca 2019

Robert Kubica jedną z gwiazd Verva Street Racing 2019

Tegoroczna edycja Verva Street Racing odbędzie się w Gdyni, w dniach 24-25. sierpnia. Na imprezie pojawi sie kierowca zespołu ROKiT Williams Racing, czyli Robert Kubica. Dodatkowo gwiazdami będą Jakub Przygoński oraz Kacper Wróblewski, dla których nie będzie to pierwsza wizyta na motorsportowej imprezie Orlenu.

Tegoroczna Verva Street Racing będzie już dziesiątą edycją tej imprezy. Festiwal motoryzacyjny organizowany przez firmę Orlen odbywa się nieprzerwanie od 2010 roku. Odbywał się on już w takich miastach jak Kraków, Warszawa oraz Płock. Jest to impreza skierowana nie tylko do fanów motorsportu, ale też do całych rodzin.


Jakub Przygoński jest polskim kierowcą rajdów terenowych, jednak w przeszłości startował także na motocyklu oraz brał udział w zawodach w driftingu. Dziesięciokrotnie startował już w Rajdzie Dakar, gdzie jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce wywalczone w 2019 roku w klasie samochodów. Był to najlepszy wynik w historii startów zespołu Orlen Team. Przygoński jest trzykrotnym mistrzem Polski w driftingu. Na swoim koncie polski kierowca ma starty w Pucharze FIA w Rajdach Cross-Country, gdzie w 2018 roku zakończył on sezon na pierwszym miejscu.


Kacper Wróblewski jest kierowcą rajdowym, w tym sezonie startuje on Hyundai'em i20 R5 ze wsparciem Orlenu. W zeszłym roku, gdy polski kierowca startował autem z napędem na jedną oś, Peugeotem 208 R2, został on mistrzem w klasie 2WD. W aktualnym sezonie wystartował on w dwóch rajdach, Rajdzie Nadwiślańskim i Rajdzie Polski, i jego dotychczasowym najlepszym wynikiem było 5. miejsce w klasyfikacji polskich załóg w drugiej z wymienionych imprez. Biorąc pod uwagę fakt, iż to był pierwszy start tego zawodnika w tym aucie na nawierzchni szutrowej, jest to bardzo dobry wynik.


Więcej szczegółów podamy wkrótce.

fot. materiał filmowy Verva Street Racing, Karolina Borkowska (Verva Street Racing 2016 oraz Rajd Polski 2019)/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz