Listwa - pasek

środa, 10 lipca 2019

Rajd Elektreny 2019: Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski powalczą na litewskich szutrach

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zbliżają się do półmetka sezonu, który będzie stanowił litewski Rally Elektrenai. Czwarta runda RSMP, podobnie jak niedawno zakończony Rajd Polski, będzie rozgrywana na szutrowej nawierzchni. W harmonogramie znalazło się 16 odcinków specjalnych w rejonie Elektreny, których łączna długość wynosi nieco ponad 100 kilometrów. Magnesem dla kibiców będą z pewnością pokonywane przy dużych prędkościach hopy i podbicia, na których rajdówki wykonają efektowne loty.

Jak podkreśla Sylwester Płachytka, litewskie szutry wiążą się dla niego z dobrymi wspomnieniami. I choć kilka sezonów temu podczas Rally Kauno Ruduo rywalizował w zupełnie innym samochodzie, wraz z Jackiem Nowaczewskim jest gotowy do startu w Rally Elektrenai. Załoga Fiesty R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control chce powetować sobie przedwcześnie zakończony występ w Rajdzie Polski.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Elektreny 2019: Mistrzostwa Polski przenoszą się na litewskie szutry

Sylwester Płachytka: "Na Litwie miałem okazje startować raz - w 2013 roku przednionapędowym Citroenem C2 R2 Max w Rally Kauno Ruduo. Bardzo dobrze wspominam te odcinki. Teraz jak widać startuje cała nasza stawka RSMP, więc postaramy się pojechać równym i szybkim tempem, kontrolując sytuacje na drodze. Cel na ten rajd to meta, a po nieudanym Rajdzie Polski musimy się maksymalnie skupić na tym zadaniu. Wynik nie jest w tym momencie najważniejszy."

ZOBACZ TEŻ: Rajd Elektreny 2019: Wyjazdowa runda na Litwie Byśkiniewicza i Cieślara

Jacek Nowaczewski: "W najbliższy weekend czeka nas kolejna szutrowa runda RSMP. Będzie to mój pierwszy kontakt z odcinkami specjalnymi na Litwie, czeka mnie więc dużo pracy i koncentracji. Szutry to kwintesencja rajdów, więc na pewno będzie co oglądać. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na odcinkach!"

fot.: Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz