Listwa - pasek

środa, 10 lipca 2019

Rajd Finlandii 2019: 65 zgłoszeń, powrót Paddona. AKTUALIZACJA: Paddon nie pojedzie w Finlandii

W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Rajd Finlandii - dziewiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Na liście zgłoszeń widnieje 65 załóg, w tym 12 aut klasy WRC. Niestety nie zobaczymy w tej rundzie żadnej polskiej załogi. Swoją nieobecność natomiast przerwie Hayden Paddon, który wystartuje w Mistrzostwach Świata po raz pierwszy od ubiegłorocznego Rajdu Australii. Aktualizacja: Hayden Paddon jednak nie pojawi się na fińskich trasach, o czym przeczytacie na końcu artykułu.

W klasie WRC rywalizować będzie 12 załóg: w Citroenie C3 WRC zobaczymy duety Ogier/Ingrassia oraz Lappi/Ferm. Mads Ostberg, mimo że miał się pojawić w Finlandii, ostatecznie nie weźmie w tym rajdzie udziału. Fordem Fiestą WRC pojadą załogi Suninen/Lehtinen, Paddon/Kennard oraz Evans/Martin. Czwartą, prywatną Fiestą wystartuje Jouni Virtanen. W Toyocie Yaris WRC zobaczymy Krisa Meeke'a i Sebastiana Marshalla, Otta Tanaka i Martina Jarveoję oraz Jari-Matti Latvalę i Miikkę Anttilę. W Hyundai'u i20 Coupe WRC wystartują Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, Craig Breen i Paul Nagle oraz Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger.

W klasyfikacji WRC2 zaprezentuje się 10 załóg, wśród nich Takamoto Katsuta, pilotowany przez Daniela Barritta (Ford Fiesta R5 MK2), Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov (Skoda Fabia R5) i Henning Solberg i Ilka Minor-Petrasko (Skoda Fabia R5).

W WRC2 Pro zobaczymy 4 załogi: Rovanpera/Halttunen (Skoda Fabia R5 Evo), Greensmith/Edmondson (Ford Fiesta R5 MK2), Pietraninen/Raitanen (Skoda Fabia R5 Evo) oraz Camilli/Veillas (Ford Fiesta MK2).Tegoroczny Rajd Finlandii składać się będzie z 23 odcinków specjalnych o łącznej długości 307,58 km. Właściwą rywalizację poprzedzi odcinek testowy, Vesala, o długości 4,26 km, po czym zawodnicy przystąpią do pierwszego oesu - Harju, o dystansie 2,31 km. W piątek załogi zmierzą się na 10 odcinkach: Ottila (19,34 km), dwukrotnie pokonywanych Moksi (20,04 km), Urria (12,38 km), Assamaki (12,33 km) i Aaanekoski (7,80 km) oraz Harju.

Na sobotę zaplanowano cztery odcinki specjalne, pokonywane dwukrotnie: Pihlajakoski (14,42 km), Paijala (22,87 km), Kakaristo (18,70 km) oraz Leustu (10,50 km). Ostatniego dnia rywalizacji załogi zmierzą się na kolejnych dwóch odcinkach, które przejeżdżane będą dwa razy: Laukaa (11,75 km) oraz Ruuhimaki (11,12 km). Drugi przejazd odcinka Ruuhimaki stanowić będzie dodatkowo punktowany Power Stage, kończący rywalizację.

[AKTUALIZACJA]
Paddon zaliczył groźny wypadek w trakcie testów przed Rajdem Finlandii. Nowozelandczyk miał wystartować w barwach M-Sportu, ale uszkodzenia auta były na tyle poważne, że uniemożliwiły start byłemu kierowcy Hyundai'a.
HARMONOGRAM

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz