Listwa - pasek

wtorek, 14 stycznia 2020

Gryazin i Veiby kierowcami Hyundaia w WRC2 na sezon 2020

W sezonie 2020 Rajdowych Mistrzostw Świata Hyundai Motorsport oprócz trzech samochodów w najwyższej kategorii wystawi również dodatkowe dwa klasy R5 w WRC2. Rywalizować w nich będą Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov oraz Ole Christian Veiby i Jonas Andersson. Obie załogi staną na starcie 88. Rajdu Monte-Carlo, który zainauguruje tegoroczny sezon WRC.

Obie załogi dowiodły już swojego talentu, biorąc udział w zeszłorocznych mistrzostwach WRC 2: Nikolay wygrał Rajd Finlandii, a Ole Christian był najlepszy na trasach Rajdu Szwecji.

Obaj kierowcy rajdowi zaliczą co najmniej osiem etapów Rajdowych Mistrzostw Świata w ramach zespołu z Alzenau.

Za serwis obu i20 R5 '20 będzie odpowiadać estoński zespół RedGrey, jednak na listach zgłoszeń oficjalnie obie załogi będą widnieć jako wystawione przez Hyundai Motorsport N.

Obie załogi mają już za sobą przygotowanie do Rajdu Monte-Carlo - w okolicach Gap, we Francji, w grudniu odbyły się testy, gdzie zawodnicy mogli sprawdzić na trasie auta oraz zachowanie opon Pirelli.

- Start samochodem w różnych lokalizacjach mistrzostw przed fanami będzie bardzo satysfakcjonujące. Cieszymy się bardzo ze współpracy z zespołem RedGrey oraz z dwoma młodymi i ambitnymi kierowcami - powiedział szef zespołu Hyundai, Andrei Adamo.


- Yaroslav i ja mieliśmy niesamowitą okazję dołączyć do zespołu, który wygrał tytuł mistrzowski w 2020 roku. Cieszę się, widząc ich motywację i czując, jak wspierają nas w tym programie WRC 2.
Praca z zespołem fabrycznym to nowy krok w mojej karierze i jestem przekonany, że w przyszłości będę wspinać się na swoje wyżyny możliwości dzięki Hyundai Motorsport. Jestem zaangażowany w osiąganie jak najlepszych wyników w tym zespole.
Podziwiam osiągnięcia Hyundaia i ich ciężką pracę, która pozwoliła im zostać mistrzami świata. Jestem pewien, że moi koledzy z drużyny mogą mnie wiele nauczyć. Chciałbym podziękować Hyundai Motorsport i Andrei Adamo za powierzenie mi udziału w tym programie - powiedział Nikolay Gryazin.


- To niesamowite dla mnie, że dołączyłem do Hyundai Motorsport. Myślę, że będziemy bardzo konkurencyjnym zespołem! Nie mogę doczekać się startu. To nie jest żadna tajemnica, że celem jest być zawsze jak najwyżej. Myślę, że mamy potencjał, żeby być aż tak silni i naprawdę dobrze pracować wspólnie jako zespół. Mam także doświadczenie, które nabrałem z innych aut R5, co będzie bardzo cenne dla dalszego rozwoju i20 R5 - powiedział Ole Christian Veiby.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz