Listwa - pasek

poniedziałek, 6 stycznia 2020

Toyota Gazoo Racing z nowym składem na sezon 2020 WRC

TOYOTA GAZOO Racing ogłosiła nowy skład na sezon 2020. Za kierownicą rajdowego Yarisa WRC w przyszłym sezonie zasiądzie sześciokrotny mistrz świata Sébastien Ogier, zwycięzca rund WRC Elfyn Evans oraz 19-letni kierowca z Finlandii Kalle Rovanperä.


– Jestem zadowolony ze składu, który udało nam się zbudować. Mamy silną ekipę, która daje nam szansę na walkę o jeszcze więcej trofeów w kolejnych latach. Wiemy, jak dobry jest Sébastien i już cieszymy się na współpracę z nim oraz Julienem. Samo sprowadzenie kierowcy takiego formatu do naszego zespołu pokazuje, jak wiele udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie. Elfynowi przyglądałem się od lat. To szybki kierowca, który potrafi ścigać się mądrze i zdobyć wiele punktów dla zespołu. A Kallego znam niemal od urodzenia i od zawsze wiedziałem, że ma w sobie to coś. Przed nim wiele nauki, ale jest już gotowy na ten krok – powiedział Tommi Mäkinen, szef zespołu.


Sébastien Ogier i jego pilot, Julien Ingrassia, w ostatnich latach zdominowali rajdy. Między 2013 a 2018 rokiem zdobyli aż 6 tytułów mistrzowskich z rzędu. W roku 2020 chcą wrócić na szczyt razem z Toyotą.

– To dla mnie kolejne wyzwanie i bardzo na nie czekałem. Jestem zachwycony, że będę mógł współpracować z taką marką jak Toyota i moim idolem z dzieciństwa Tommim Mäkinenem. Nasz plan jest prosty – odnieść razem sukces i odzyskać mistrzostwo świata. Mamy ciekawy skład. Dla całej naszej trójki to nowe auto, ale damy z siebie wszystko, by jak najszybciej jechać na jak najwyższym poziomie – powiedział Ogier.


Elfyn Evans swoją pierwszą rundę mistrzostw świata wygrał w 2017. Przez dwa lata jeździł też w jednym zespole z Ogierem, pomagając mu wywalczyć dwa ostatnie mistrzowskie tytuły. Do zespołu TOYOTA GAZOO Racing 30-letni Walijczyk przychodzi wraz z pilotem Scottem Martinem, z którym współpracuje od 2019 roku.

– To dla mnie wielka szansa. To silny zespół, który od powrotu do WRC przed trzema laty jeździ na najwyższym poziomie. Tommi to utytułowany kierowca, wie czego potrzeba, by odnieść sukces na tym poziomie. Ja chcę wykonać kolejny krok w mojej karierze i jestem gotowy na ten rozdział. Cieszę się, że Seb jest z nami w zespole. Dobrze jest mieć obok siebie kogoś o takim doświadczeniu i z takimi sukcesami – powiedział Evans.

Kalle Rovanperä uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia. Yarisa WRC testował już jako 16-latek. W 2019 roku zdobył tytuł mistrzowski w WRC 2 Pro i wygrał pięć z 11 rajdów w swojej kategorii. Jego pilotem będzie Jonne Halttunen.

– Czułem zaufanie ze strony Tommiego już wtedy, gdy pierwszy raz testowałem Yarisa WRC. Teraz spełniam marzenie każdego młodego kierowcy – mam miejsce w WRC. To dla mnie szansa, ale zdaję sobie sprawę z tego, że ten sezon będzie wymagający. Największym wyzwaniem będzie nauczyć się samochodu i jazdy z tymi prędkościami – powiedział Rovanperä.

Nowi kierowcy zadebiutują w Yarisach WRC w Rajdzie Monte Carlo. Pierwsza runda WRC w sezonie 2020 odbędzie się w dniach 23–26 stycznia.

fot.: toyotagazooracing.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz