Listwa - pasek

sobota, 11 stycznia 2020

Kubica ponownie w Hinwil. Polak pojedzie bolidem Alfy

Robert Kubica pojawił się w ostatnich dniach w Hinwil, gdzie mieści się siedziba zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Dla polskiego kierowcy jest to powrót do szwajcarskiego miasta, po tym jak w 2006 roku z BMW Sauber (dzisiaj funkcjonującym jako Alfa Romeo Racing) rozpoczynał on swoją historię z Formułą 1. W sezonie 2020 Kubica będzie pełnić w teamie rolę kierowcy rezerwowego i testowego, co oznacza, że byłego kierowcę Williamsa nadal będziemy mogli zobaczyć w bolidzie na torze.

ZOBACZ TEŻ: Kubica rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN

W pierwszy dzień roku 2020 PKN Orlen oficjalnie ogłosił, że zostanie partnerem zespołu Alfa Romeo Racing. Logo polskiego koncernu pojawi się m.in. na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach, na sekcjach bocznych oraz na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców. 

Tego samego dnia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, w rozmowie z TVP Sport zdradził, że Robert Kubica pojawi się na torach Formuły 1. Jako trzeci kierowca zespołu będzie mógł on wziąć udział w pierwszych sesjach treningowych.

Dodatkowo, według włoskiego dziennikarza Motorsport.com, Roberto Chinchero, Robert Kubica ma pojechać najnowszym bolidem Alfy Romeo już podczas przedsezonowych testów. Mimo pracy w symulatorze, polski kierowca ma pojawić się na torze podczas jednego z sześciu dni jazd na torze w Barcelonie. Będzie to miało na celu porównać rzeczywistą konstrukcję bolidu z symulatorem.

W ostatnich dniach Robert Kubica pojawił się w siedzibie Alfy Romeo Racing Orlen mieszczącej się w szwajcarskiej miejscowości Hinwil.

- Cześć wszystkim, tu Robert. Jestem w Hinwil. To dla mnie jak powrót do domu, gdzie rozpocząłem karierę w Formule 1 w 2006 roku. Świetnie jest wrócić do tego środowiska, gdzie jest wiele osób, z którymi pracowałem w przeszłości. Właśnie sprawdziłem się w aucie i nie mogę doczekać się nie tylko jazdy samochodem, ale także pracy z zespołem. Trzymajcie kciuki za Alfa Romeo Racing Orlen - powiedział Robert Kubica. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz