Listwa - pasek

niedziela, 26 stycznia 2020

Rajd Monte Carlo 2020: Neuville i Gilsoul rozpoczynają sezon od wygranej

Belgijski duet jadący dla Hyundai'a, czyli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, wygrał Rajd Monte Carlo - imprezę rozpoczynającą sezon 2020 Rajdowych Mistrzostw Świata. Dla tej załogi jest to pierwsza wygrana w tym rajdzie - w zeszłym roku zakończyli oni rywalizację na drugim miejscu tracąc jedynie 2,2 sek do lidera. W tegorocznej edycji Belgowie okazali się lepsi o +12.6 sek od Ogiera i Ingrassii oraz o +14.3 sek od Evansa i Martina.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul od początku rajdu trzymali się blisko pierwszej dwójki w klasyfikacji generalnej. W niedzielę poprawili oni swoje tempo wyprzedzając obie załogi Toyoty i wysuwając się na prowadzenie już po 14. odcinku specjalnym (z 16), pewnie dowożąc zwycięstwo do samej mety.

Czwarte miejsce zajął najlepszy duet M-Sportu, czyli Lappi i Ferm (+3:09.0 min). Kolejną pozycję zajęli Rovanpera i Halttunen (+4:17.2 min), dla których był to pierwszy start autem klasy WRC. Aż 47,5 sekund do nich stracili Loeb i Elena (+5:04.7 min), którzy na ostatnim odcinku specjalnym jechali bardzo wolno przez zły wybór opon.

Siódmą pozycję zajęli Katsuta i Barritt (+11:27.9 min), natomiast ósmą - Suninen i Lehtinen (+13:30.4 min), którzy nie ukończyli OS2 z powodu problemów ze skrzynią biegów.

Dziesiątkę zamknęły najlepsze załogi kategorii WRC3 - Camilli i Buresi (+13:42.2 min) oraz WRC2 - Ostberg i Eriksen (+14:21.8 min).

Na Power Stage'u dodatkowe punkty wywalczyły duety: Neuville/Gilsoul, Ogier/Ingrassia (+0,016 sek), Suninen/Lehtinen (+2,1 sek), Evans/Martin (+3,2 sek) oraz Lappi/Ferm (+6,2 sek).

W klasyfikacji punktowej kierowców sezonu 2020 na czele jest Thierry Neuville (30 pkt.). W czołowej trójce znaleźli się także Sebastien Ogier (22 pkt.) i Elfyn Evans (17 pkt.).

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.