Listwa - pasek

piątek, 24 stycznia 2020

Rajd Monte Carlo 2020: Trudny początek sezonu. Ogier liderem po pierwszym dniu

Na dobre wystartowała pierwsza runda sezonu 2020 - Rajd Monte Carlo. Pierwszy pełny dzień zmagań przyniósł załogom i kibicom wiele emocji. Dla wielu załóg rajd już się zakończył, nie oznacza to jednak końca rywalizacji na najwyższym poziomie. Po pierwszym dniu na pozycji lidera plasują się Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, wyprzedzając jedynie o 1,2 sek duet Evans/Martin. Pierwszą trójkę zamykają Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+6,4 sek).

- Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z tego dnia. Rano nie czułem się pewnie w samochodzie i byłem trochę zbyt ostrożny, przez co nie jechałem dobrym tempem. Jednak po południu dokonaliśmy drobnych zmian w ustawieniach i czułem się znacznie pewniej, dzięki czemu mogliśmy uzyskać dobre czasy. Obawialiśmy się, że wybór opon nie był optymalny, jednak ostatecznie nie był on taki zły i było znacznie bardziej sucho niż się spodziewaliśmy na drugim odcinku pętli. Różnice są nadal bardzo małe, ale dobrze jest być na tej pozycji. - powiedział aktualny lider, Sebastien Ogier.

Problemy pojawiły się już na pierwszym dzisiejszym odcinku. Najpierw na trasie OS3 Gus Greensmith wypadł z trasy. Zrobił to w dość oryginalny sposób, co możecie zobaczyć na filmie poniżej. W tym samym miejscu przygód nie uniknęło także kilka innych załóg, m.in. Nobre/Morales, którzy wycofali się z dalszej rywalizacji i włoski duet Brazzoli/Barone.


Chyba najwięcej strachu przysporzył jednak wypadek Otta Tanaka i Martina Jarveoji na trasie OS4. Patrząc z zewnątrz na lot Hyundai'a estońskiej załogi, trudno uwierzyć, że zawodnicy wyszli z auta o własnych siłach. Zostali jednak zatrzymani w szpitalu na obserwację i nie wrócą już na trasę.W klasyfikacji WRC2 pozycję lidera zajmują Mads Ostberg i Torsten Eriksen, z przewagą 13,9 sekundy nad swoimi rodakami - Ole Christianem Veiby i Jonasem Anderssonem. Czołową trójkę zamykają Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov (+1:52.2). 

Aktualne podium w WRC3 należy do Francuzów: prowadzi załoga Camilli/Buresi, na drugim miejscu plasują się Nicolas Ciamin i Yannick Roche (+57.8), na trzecim zaś - Yoann Bonato i Benjamin Boulloud (+1:55.7). 

Pierwsza dziesiątka Rajdu Monte Carlo po piątkowych oesach prezentuje się następująco:
1. Ogier/Ingrassia (1:43:31.5)
2. Evans/Martin (+1.2)
3. Neuville/Gilsoul (+6.4)
4. Loeb/Elena (+1:06.9)
5. Lappi/Ferm (+1:57.2)
6. Rovanpera/Halttunen (+2:19.2)
7. Katsuta/Barritt (+5:18.7)
8. Camilli/Buresi (+8:06.2)
9. Ciamin/Roche (+9:04.0)
10. Ostberg/Eriksen (+9:37.2)

Jutro zawodnicy zmierzą się na dwóch odcinkach, które pokonywane będą dwukrotnie: St-Leger-les-Melezes - La Batie-Neuve oraz La Breole - Selonnet. 

fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool, Jerome Wantier, twitter.com/inforallyes

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz