Listwa - pasek

sobota, 19 września 2020

Rajd Turcji 2020: Neuville pewnie na czele stawki. Kajetanowicz najszybszy wśród aut R5

Sebastien Loeb i Daniel Elena pozytywnie zaskoczyli w piątek wykręcając dwukrotnie drugi czas, dzięki czemu byli liderami przed startem sobotniej rywalizacji. Mimo złego doboru opon utrzymali oni drugą pozycję i przed ostatnim dniem Rajdu Turcji trasą oni do najszybszego duetu Neuville/Gilsoul 33,2 sekundy. Dokładnie taką samą stratę ma dwójka Ogier/Ingrassia. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli dzień na pierwszym miejscu w klasie WRC3 wyprzedzając załogę Bulacia/Der Ohannesian o blisko minutę.

Ott Tanak i Martin Jarveoja start w Rajdzie Turcji z pewnością nie zaliczą do udanych. W aucie ekipy Hyundai'a na OS3 uszkodzeniu uległ układ kierowniczy, co uniemożliwiło dalej jazdę i w niedzielę wystartują w systemie Rally2. Pozwoli im to walczyć o punkty na kończącym imprezę Power Stage'u.

Liderzy Rajdu Turcji, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, wygrali łącznie 4 odcinki specjalne i prowadzą z przewagą 33,2 sekund nad duetami Loeb/Elena i Ogier/Ingrassia, którzy ex aequo zajmują drugie miejsce. Sebastien Ogier dojechał do mety ostatniego sobotniego odcinka specjalnego (OS8 Kızlan 2) z problemami - w jego Yarisie WRC nie działała poprawnie skrzynia biegów.

Czwarte miejsce zajmuje załoga Evans/Martin (+1:00,8 min), zaś 18 sekund tracą do nich Rovanpera i Halttunen. Dalej sklasyfikowane są trzy załogi M-Sportu: Suninen/Lehtinen (+1:35,0 min), Lappi/Ferm (+2:28,0 min) oraz Greensmith/Edmondson (+3:15,4 min). Dziewiąte miejsce zajmuje francuski duet Loubet/Landais (+4:20.4 min). Najlepszą dziesiątkę zamykają liderzy klasy WRC3, najszybsza załoga jadąca autem klasy R5, czyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+6:11.5 min).

W klasie WRC2, gdzie rywalizują 3 załogi, najszybsi są Tidemand i Barth. Fourmaux i Jamoul tracą do nich ponad 1,5 min po zatrzymaniu się na trasie OS6 - do tego czasu to oni byli liderami tej kategorii. Brynildsen i Minor nie dojechali do mety pierwszego sobotniego odcinka, jednak staną oni do rywalizacji w niedzielę, co pozwoli im wywieźć z Turcji cenne punkty.

W kategorii WRC3 Kajetanowicz i Szczepaniak mają 45,3 sek przewagi nad załogą Bulacia/Der Ohannesian. Łącznie polska załoga wygrała 4 odcinki specjalne, z czego OS6 Yeşilbelde 2 (31.79 km) z przewagą ponad pół minuty. Tymczasowe podium tej klasy uzupełniają Fernández i Garcia tracąc 3:40,6 min do "Kajto" i Szczepaniaka.

Na niedzielę organizator rajdu przygotował 2 pętle składające się z odcinków Çetibeli (38.15 km) oraz Marmaris (6.22 km), z czego drugi przejazd krótszej próby sportowej będzie dodatkowo punktowany jako Power Stage. Zwycięzcę 13. Rajdu Turcji 2020 powinniśmy poznać przed godziną 13:00.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz