Listwa - pasek

piątek, 7 maja 2021

Rajd Polski 2021: Stulecie rajdu (na razie) bez kibiców

Organizatorzy 77. Rajdu Polski (18-20 czerwca 2021) wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że impreza odbędzie się bez udziału kibiców. Decyzja ta jest skutkiem pandemii koronawirusa. Pełną treść wydanej informacji możecie przeczytać poniżej.

"Informacja Komitetu Organizacyjnego ORLEN 77. Rajdu Polski

Wielkimi krokami zbliża się ORLEN 77. Rajd Polski, nasze wspólne rajdowe święto oraz okazja do podziwiania załóg rywalizujących na trasach Mistrzostw Europy. Tegoroczne zawody odbywają się w stulecie pierwszego Rajdu Polski. Ten piękny jubileusz przypada w roku, w którym niestety zmagamy się ze skutkami pandemii COVID-19.

Docierają do nas liczne pytania dotyczące obecności kibiców przy trasie ORLEN 77. Rajdu Polski. Niestety obowiązujące w chwili obecnej przepisy prawa nie zezwalają na organizację tego typu zawodów z udziałem kibiców. Jako organizator rajdu jesteśmy zobligowani do przygotowania i przekazania do stosownych władz dokumentów, na podstawie których wydana będzie zgoda na jego przeprowadzenie. Dokumenty takie jak Plan Bezpieczeństwa oraz Czasowa Zmiana Organizacji Ruchu zostały już przez nas opracowana i są w trakcie uzgadniania z Policją oraz władzami samorządowymi.

Stosując się do obowiązującego obecnie prawa w dokumentach tych nie przewidziano obecności kibiców na trasie zawodów. Na obecnym etapie przygotowań do rajdu organizator nie przewiduje zatem stworzenia stref kibica, parkingów dla kibiców czy sprzedaży biletów. Zgodnie z zapisami Załącznika S do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, FIA nie dopuszcza również (tak jak w innych zawodach międzynarodowych tej rangi) obecności kibiców w Parku Serwisowym.

Jeżeli przepisy ulegną zmianie na tyle wcześnie, że pozwoli to na wprowadzenie korekt do dokumentacji stanowiącej podstawę do wydania zgody na rozegranie ORLEN 77. Rajdu Polski to liczymy, iż możliwa będzie Wasza obecność przy trasie zawodów. Będziemy Was o tym informować na bieżąco."

fot. Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz