Listwa - pasek

piątek, 28 maja 2021

Kamil Bolek pojedzie w całym sezonie ProfiAuto RSMP 2021 autem Rally3

Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski to kolejna załoga, która potwierdziła swój udział w sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Duet powiększy skład AMIC Rally Team. Obsługą Forda Fiesty Rally3 zajmie się APRMotorsport.

Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski mają za sobą już 3 starty za kierownicą Peugeota 208 Rally4 w sezonie 2021. W Rally Slovakia Ring wygrali w swojej klasie, w Tech-Mol Rally zajęli drugie miejsce w swojej kategorii, a w imprezie rozgrywanej na Ziemi Głubczyckiej nie pojawili się na mecie - urwali oni półoś uprzednio liderując w klasie Rally4.

Przesiadka z auta Rally4 do Rally3 jest kolejnym etapem w karierze Kamila Bolka. Cztery ostatnie lata polski kierowca rywalizował za kierownicą Peugeota 208 R2 (teraz jest to kategoria Rally4). Dla Bolka sezon 2021 będzie pierwszym, w którym przez cały rok będzie jeździł autem z napędem na obie osie. Jak dotąd z takim samochodem do czynienia tylko raz - podczas Tor Modlin Rally Show w 2020, gdzie rywalizował Hyundai'em i20 R5.

Pierwszym startem w barwach AMIC Rally Team dla Bolka i Jastrzębskiego będzie Rally Žemaitija (8-9 czerwca), czyli Rajd Żmudzi, rozgrywany na Litwie. W tym roku impreza ta zainauguruje zarówno polski, jak i litewski, cykl rajdowy. 

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz