Listwa - pasek

niedziela, 23 maja 2021

Rajd Portugalii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali drugi z rzędu rajd w sezonie

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zwyciężyli w klasie WRC3 pokonując o 5,6 sekundy Yohana Rossela oraz Alexandre Coriego. Lotos Rally Team wygrał łącznie 7 z 20 odcinków specjalnych. W najlepszej trójce sklasyfikowano także Chrisa Ingrama i Rossa Whittocka (+55,3 sek.).

Walka między Rosselem a Kajetanowiczem trwała praktycznie od ostatnich trzech piątkowych odcinków specjalnych. Francuz i Polak stale zamieniali na pierwszej i drugiej pozycji, jednak ostatecznie to zawodnik Lotos Rally Teamu okazał się być lepszym.

Na czwartym miejscu rywalizację w WRC3 ukończyli Ciamin i Roche (+1:31,5 min.). Piątą lokatę wywalczyli McErlean i Williams (+4:10,8 min.). Szóstą pozycję zajęli, po raz drugi z rzędu w WRC3, Zaldivar i del Barrio (+5:07,7 min.). Siódmi byli Araujo i Ramalho (+5:24,9 min.), którzy do poprzedzającej ich załogi stracili 17,2 sekundy. Ósme miejsce wywalczyli Heller i Marti (+9:58,5 min.). Dziesiątkę zamknęły załogi, które nie przejechały wszystkich odcinków specjalnych - Lindholm/Hamalainen (+25:16,2 min.). oraz Fernandez/Garcia (+47:55,6 min.).

Dodatkowe punkty na Power Stage'u zdobyli kolejno: Lindholm/Hamalainen, Rossel/Coria (+6,4 sek.), Kajetanowicz/Szczepaniak (+7,3 sek.), Ingram/Whittock (+9,3 sek.) i Ciamin/Roche (+9,8 sek.).

W klasyfikacji kategorii WRC3 lideruje bez zmian Yohan Rossel z 70 punktami na swoim koncie. Na drugie miejsce awansował Kajetan Kajetanowicz (56 pkt.) wyprzedzając Nicolasa Ciamina (49 pkt.).

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.